Baigėsi projektas „TOC for education“

 

Šarūnė USONYTĖ, IIIf klasė

 

Baigėsi metus trukęs projektas „TOC for education“, kuriame dalyvavo 8 Lietuvos mokyklos. Nors projekto teorinė dalis didelio susižavėjimo nesukėlė, užtat praktiniai užsiėmimai davė daug gerų idėjų, patirties, puikiai praleidome laiką.

Priešpaskutinę praėjusios vasaros savaitę (rugpjūčio 20 – 24 dienomis) nuostabioje Karališkio kaimo turizmo sodyboje vyko verslumo stovykla. Į ją išsiruošė keturi mūsų gimnazijos mokiniai: ketvirtokas Simonas Gildutis, trečiokės Šarūnė Usonytė, Miglė Rudytė bei Kamilė Krasauskaitė ir keturi buvę abiturientai: Tomas Lukošaitis, Domilė Janėnaitė, Ipolitas Janeliūnas bei Greda Dugnaitė. Su visais jaunaisias verslininkais kartu važiavo ir dvi mokytojos: Ingrida Klikūnienė bei Gintvilė Juzulėnienė.

Visi stovyklautojai buvo patogiai apgyvendinti erdvioje sodyboje ant ežero kranto, kur laisvu laiku galėjo sportuoti tinklinio ir krepšinio aikštelėse. Kadangi stovykla buvo ne poilsinė, daugiausiai laiko stovyklautojai praleido konferencijų salėje, kur verslumo pagrindus dėstė profesorius Rimvydas Jasinavičius. Šių be galo įdomių ir turiningų paskaitų metu moksleiviai ne tik daug sužinojo apie verslumą, kaip pradėti verslą bei jį plėtoti, bet ir išmėgino savo žinias praktiškai.

Šešių miestų komandos buvo suskirstytos į tris grupes. Panevėžiškių verslo partneriais tapo kauniečiai. Ilgo ir daug pastangu reikalaujančio bendro darbo metu buvo sukurtas puikus verslo planas, kurį geriausiai įvertino žinomų verslininkų komisija. Mūsiškių paruoštas verslo planas „Prekybos centrų klientų apipirkimo sistema“ laimėjo pirmąją vietą ir rugsėjo 30 dieną gimnazistai važiavo į tarptautinę konferenciją, vykusią Vilniuje, viešbutyje „Panorama“, pristatyti projekto bei atsiimti apdovanojimų. Visi puikiai praleido laiką, gavo naudingų prizų.

Po apdovanojimų ceremonijos profesorius Rimvydas Jasinavičius ir atstovas iš Seimo pasirašė memorandumo sutartį, kuria susitarė, kad ir toliau bus organizuojami įvairūs renginiai, siekiant supažindinti kuo daugiau moksleivių su verslumo programomis, kurios ateityje galės tapti svarbiausia jų verslo sėkmės priežastimi, bei suteiks tokių žinių, kurių dabar ugdymo įstaigose jie negauna.

1
2
3
4
5
6
7
8
1/8 
start stop bwd fwd