Trečiadienis, 21 Gruodis 2011 07:38

Dirbome kaip tikri parlamentarai

Rimantė JAROCKYTĖ, IVc klasė

Gruodžio 13-16 dienomis Vilniuje vyko Nacionalinė mokomojo Europos parlamento sesija, kurioje dalyvavo ir aštuoni Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai – Morta Grigaliūnaitė (3a),  Ipolitas Janeliūnas (4c),  Rimantė Jarockytė (4c),  Mykolas Jasponis (3f), Simona Pranulytė (3e), Agnė Preidytė (3a), Dominykas Šliažko (3f) ir Rūta Vileišytė (3b).

MEP, arba Mokomasis Europos Parlamentas, savo veiklą Lietuvoje pradėjo 2003 metais. Kasmet rengiamos 4-5 regioninės sesijos, jose atrinkti moksleiviai dalyvauja nacionalinėje sesijoje, yra kviečiami į tarptautines.

MEP‘o sesijos metu mokiniai simuliuoja Europos Parlamento darbą – dirbdami komitetuose rengia rezoliucijas, o paskutiniąją dieną, Generalinės ansamblėjos metu, parengtas rezoliucijas pristato ir svarsto.

Taigi, iš gausaus būrio gimnazistų, dalyvavusių pavasarį vykusioje Panevėžio regioninėje sesijoje, aštuoniems nusišypsojo laimė vykti į Vilnių. Keturios sostinėje praleistos dienos tikrai neprailgo – komitetuose virė diskusijos, vakarai buvo skirti bendrauti, žaisti ar rengti rezoliucijas. Tomis dienomis galėjome pasijusti tikrais parlamentarais – dirbome ir ministerijose, ir Seime. Generalinė ansamblėja vyko istorinėje Seimo Kovo 11-osios salėje.

MEP‘as – tai ne tik puiki proga atsipūsti nuo mokslų, išbandyti politiko darbą ir suprasti, kaip veikia Europos Parlamentas. Čia surandi daugybę bendraminčių, pagilini savo žinias Europai aktualiais klausimais, įgyji naujos patirties ir puikiai praleidi laiką.

Tikimės, kad mūsų pavyzdžiu paseks ir MEP‘o virusu užsikrės dar daugiau politika besidominčių gimnazistų.