Trečiadienis, 26 Spalis 2011 03:48

Iš senųjų Trakų parsivežėme įspūdžių ir šokolado

Ineta JOKUBKAITĖ, Gintarė URBONAITĖ, Id klasė

Juozo Balčikonio gimnazijos ateitininkai ir mokiniai, dalyvaujantys tautiniame pilietiniame T.A.P.K. projekte, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų, buvo išvykę į Trakus susipažinti su viduramžių Lietuva.

Pasimeldę Dievui ir paprašę sėkmės kelionėje, pajudėjome Trakų link. Kelias neprailgo, nes drauge važiavo daug bendraminčių iš Panevėžio rajono Velžio gimnazijos ir Smilgių vidurinės mokyklos. Pakeliui užsukome į Kernavę – pirmąją Lietuvos sostinę, garsėjančią piliakalniais. Vaikščiodami jų suskaičiavome keturis. Trumpai sustojome ties pirmosios Lietuvoje Vytauto Didžiojo bažnyčios išlikusiais pamatais ir prie kunigaikščio paminklo.

Trakuose esančioje „Šokolado sostinėje“ mūsų laukė šokolado degustacijos edukacinė programa. Šokolado meistras A.Jablonskas šmaikščiai papasakojo apie šį saldumyną, sužinojome jo gaminimo paslaptis, ne tik pamatėme, kaip gaminami saldainiai, bet ir patys galėjome savo rankomis nusilipdyti gardžiausių marcipaninių skanėstų. Gražiausio gaminio autorius buvo apdovanotas puikiu prizu, o visi kiti mokiniai irgi neliko nuskriausti – namo parsivežė tiek šokolado, kiek sugebėjo pasigaminti. Nuo šiol save galime vadinti tikrais šokolado ekspertais!

Po šios saldžios programos mūsų laukė Trakų pilis. Pasitikęs gidas mus nuvedė į pilies bokštą  dalyvauti edukacinėje programoje „Viduramžių karyba“. Susipažinome su XIII-XV a. senoviniais šarvais, įvairiais ginklais, kai kurie gimnazistai šarvus net pasimatavo  ir pasijuto tikrais riteriais. Šaudykloje buvome pamokyti šaudyti iš lanko ir arbaleto.

Apžiūrėję pilį, pasidairę po ežerą, grožėjomės Karaimų gatvele ir senaisiais karaimų namais, jų maldos namais – kenesa, po to užsukome į Karaimų etnografinį muziejų, pamatėme Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo  bažnyčią, kurią įkūrė Vytautas Didysis.

Pažintinė kelionė į Trakus mums labai patiko, tikimės, kad ji ne paskutinė.

2 (1)
2 (10)