Antradienis, 22 Vasaris 2011 09:56

Iš Prancūzijos parsivežėme nepamirštamų įspūdžių
Beatričė MIKŠYTĖ, IIa klasė
Mūsų kelionė į Prancūziją prasidėjo ankstyvą ir šaltą vasario 5 dienos rytą. Po įsimintino ir neprailgusio skrydžio nusileidome Marselio oro uoste. Čia mūsų laukė apgyvendinti sutikusios prancūzų šeimos ir projekto koordinatoriai. Šiltai pasisveikinę, visi nuvykome į jaukų La Ciotat miestelį.
Juozo Balčikonio gimnazijos delegacija dalyvavo projekto „Everybody fits in“ („Tinka visiems“) penktajame susitikime, kuris vyko Prancūzijos La Ciotat miesto De la Mediterranee licėjuje. Čia suvažiavo projekto partneriai iš Ispanijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos. Mūsų gimnazijai atstovavo IIa klasės mokinės Beatričė Mikšytė ir Kotryna Mikalauskaitė bei mokytojos Loreta Jusienė ir Laima Dyburienė.
Nustebino šeimininkų vaišingumas, nuoširdumas, pastangos kalbėti angliškai. Mus apipylė bučiniais, visi šypsojosi, juokavo. Mes taip pat stengėmės pamaloninti šeimininkus kalbėdamos prancūziškai. Prieš užmiegant pirmąją naktį Prancūzijoje, nuo mūsų veidų nedingo šypsenos – jau žinojome, kad šios savaitės niekad nepamiršime.
Pirmąją dieną, po tikrų prancūziškų pusryčių, mėgavomės 18 laipsnių šiluma, saule, grožėjomės Viduržemio jūra, kalnais, prieplaukomis ir žmonėmis. Per priešpiečius viename iš daugybės nacionalinių parkų susipažinome su projekto dalyviais iš kitų šalių. Vakare smagiai traukėme karaokė dainas ir džiaugėmės nuostabia diena.
Pirmadienio rytą atėjo metas pristatyti namų darbus. Projekto „Everybody fits in“ penktojo susitikimo tikslas buvo atkreipti dėmesį į rūkymo, narkotikų, alkoholio daromą žalą jaunam žmogui. Dalyviai ruošė pristatymus apie narkotinių medžiagų prevenciją savo šalyse. Baigiamasis darbas, kuriam visi turėjome paruošti plakatą ir filmuką apie narkotines medžiagas, sulaukė didžiulių aplodismentų.
Kiekviena diena Prancūzijoje buvo kupina nuotykių, įspūdžių ir gerų emocijų. Puikiai leidome laiką didžiausiame Viduržemio jūros uoste Marselyje, nuotaikingai ieškojome lobių mažame Provanso miestelyje, dalyvavome daugybėje kitų nepamirštamų kelionių. Vakarais su gerais draugais tapusiais kitais projekto dalyviais žaidėme boulingą, čiuožinėjome čiuožykloje, linksmai dainavome paplūdimyje po žvaigždėtu dangumi... Nė vienos akimirkos nepraleidome nuobodžiaudamos!