POTVARKIS DĖL KONKURSO PANEVĖŽIO JUOZO BALČIKONIO GIMNAZIJOS DIREKTORIAUS PAREIGOMS EITI KOMISIJOS SUDĖTIES PATVIRTINIMO
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Trečiadienis, 27 Lapkritis 2019 22:39

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas „ Šiaurės šalių literatūros savaitė“, kurį  organizuoja asociacijų „Norden“ sąjunga (Foreningen Norden Forbund), finansuoja Šiaurės ministrų taryba. Viena iš aktyviausių projekto dalyvių -  Lietuva. Šiemet skaitymus rengti užsiregistravo beveik 700 švietimo ir kultūros įstaigų Lietuvoje, trečius metus tokiuose skaitymuose dalyvauja ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Šiais metais asociacijos „Norden“ Švedijoje, Norvegijoje ir Danijoje švenčia 100 metų jubiliejų, todėl skaitymams pasirinkti trys klasika tapę šių šalių kūriniai: Astridos Lindgren garsioji  "Pepė Ilgakojinė", norvegų rašytojo Josteino Gaarderio  filosofinis romanas "Sofijos pasaulis", danų klasikės Karen Blixen apysaka "Babetės puota".

Antrus metus projekte dalyvaujantys 2f klasės mokiniai   Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymams pasirinko  romaną jaunimui „Sofijos pasaulis“. Liepa parengė skaidres, pristatančias  norvegų kūrėją – filosofijos mokytoją ir rašytoją J. Gaarderį. Atsiskleidė gana įvairiapusis rašytojo paveikslas: jis daugelio populiarių filosofinių knygų autorius, 5 iš jų išverstos ir į lietuvių kalbą. Didžiausio populiarumo pasaulyje sulaukė būtent šis romanas, parašytas patrauklia paaugliui forma: trylikametė mergaitė Sofija gauna paslaptingą laišką, nuo kurio ir prasideda jos kelionė į Išminties pasaulį. Tai knyga apie filosofijos istoriją, tai knyga, kuri skatina mąstyti, klausinėti ir stebėtis. Kadangi lietuvių kalbos mokytoja Rita Stonienė ir 2f klasės gimnazistai iš anksto pasiruošė atviro skaitymo pamokai, užteko laiko ir Samantos  skaitomai ištraukai, ir Vyginto pranešimui apie  tris garsiuosius antikos filosofus   Sokratą, Platoną ir Aristotelį. Mokytoja Rita pasiūlė kiekvienam sugalvoti po būtį/egzistenciją apmąstantį  klausimą ir paaiškėjo, kad jauną žmogų domina tokie klausimai: kas yra likimas? kodėl pasąmonė atgamina tobulus daiktus? kas egzistuoja už mūsų pasaulio suvokimo ribų? ar įmanoma būti laimingam? kas aš esu? kas yra būtis? kam žmogui duotas jausmas? ar yra laimės ribos? kodėl bijom suklysti? ar galima pabėgti nuo likimo? Tikėkimės, kad į  iškeltą klausimą paaugliai ieškos atsakymo šioje knygoje, literatūroje.

Verta pažymėti, kad Šiaurės šalių literatūros savaitė tęsia  unikalią tradiciją ir suteikia galimybę  prisidėti prie skaitymo skatinimo, kitų šalių literatūros pažinimo. Pasibaigus šiai savaitei, jau kilo klausimas – o kas toliau?

Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/jbgimnaz/domains/jbgimnazija.lt/public_html/images/stories/siaures_saliu_2019