Antradienis, 02 Lapkritis 2010 17:53

Spalio 26 dieną, dešimtą valandą, šiltai pasitikome svečius iš Lietuvos bei Latvijos gimnazijų. Projekte „eTwinning maratonas“ dalyvavo penkiolika  mokinių iš skirtingų Latvijos mokyklų bei devyniolika mokinių iš Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijos, Kuršėnų Pavenčių vidurinės mokyklos ir septynios merginos bei vienas, tačiau ne vienišas vaikinas iš Juozo Balčikonio gimnazijos. Mums bendrauti ir bendradarbiauti padėjo net septynios aktyvios mokytojos. Visas gausus projekto dalyvių būrys įsikūrė erdviame dailės kabinete.

Susirinkus visiems projekto dalyviams, gidės Gabrielė ir Gerda surengė svečiams ekskursiją po mūsų gimnaziją. Pasiskirstėme į dvi grupeles – vieni apžiūrinėjo mokyklą kartu su Gabriele, kuri apie gimnazijos istoriją ir tradicijas pasakojo lietuviškai, kiti galėjo pasiklausyti angliško Gerdos pasakojimo. Svečiai turėjo galimybę pamatyti biblioteką, „akvariumą“, garsųjį gimnazijos istorijos muziejų, aktų salę, lietuvių kalbos, dailės, informatikos kabinetus bei valgyklą, kurioje mūsų jau laukė malonios darbuotojos bei šiltas ir gardus maistas.

Apėję visą mokyklą bei pavalgę grįžome į dailės kabinetą ir pradėjome prisistatymus. Prisiminėme mūsų praeitų metų veiklą ir kelionę į Latviją, išklausėme kitus dalyvius, pažiūrėjome filmukus, kuriuose įamžintos „eTwinning“ projekto simbolių – lėlių kelionės po Lietuvą, Latviją ir net Rumuniją.

Kai pamatėme visus prisistatymus, atėjo laikas kibti į darbus. Šiemet gavome tokią užduotį: pasiskirsčius grupelėmis sukurti animacinius filmukus, kuriuose atsispindėtų mūsų darbas kuriant „eTwinning“ lėlėms namus. Tai buvo be galo įdomi ir linksma užduotis, jai atlikti reikėjo daug kantrybės ir bendradarbiavimo. Visiems patiko dirbti drauge, nes bendraudami su gimnazistais iš Latvijos turėjome galimybę pasitikrinti savo anglų ir netgi rusų kalbos žinias.

Dar labiau visiems patiko puikūs bendro darbo rezultatai: buvo sukurti aštuoni spalvingi namukai, išpuošti ir aplipdyti plastilinu, ir, aišku, aštuoni linksmi animaciniai filmukai. Už puikų darbą ir dalyvavimą projekte gavome daug dovanėlių su „eTwinning“ atributika bei didžiulį tortą. Saldžiai atšventėme „eTwinning maratono“ finišą ir išlydėjome savo svečius.

Dalyvaudami šiame projekte įgijome daug patirties, susipažinome su šauniais Latvijos bei Lietuvos moksleiviais ir puikiai praleidome laiką.