Sekmadienis, 16 Vasaris 2014 13:17

Latvius nustebino mūsų tradicijos

Luka SMALINSKAITĖ, gimnazijos mokinių parlamento prezidentė

Jau 18-ąjį kartą draugėn susirinkę gimnazijos bendruomenės nariai ir svečiai skambia daina paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Džiugu, kad sveikinimus mūsų šaliai, gimnazijai ir miestui Juozo Miltinio dramos teatre dainuodami išsakė mūsų draugai iš Latvijos – Viecumnieki vidurinės mokyklos moksleiviai bei Rygos pirmosios valstybinės gimnazijos gimnazistai.

Mūsų gimnaziją aplankę Rygos pirmosios valstybinės gimnazijos mokinių savivaldos nariai stebėjosi čia puoselėjamomis tradicijomis ir renginių gausa. Atvykę iš šiųmetės Europos kultūros sostinės, latviai susipažino su Lietuvos kultūros sostine – kartu viešėjome Lėlių vežimo teatre, Dailės galerijoje. Apsikeitę idėjomis, aptarę problemas ir jų sprendimo būdus, pasigyrę moksleiviško gyvenimo džiaugsmais, išsiskyrėme žinodami, jog tai ne paskutinis kartas, kada susitinka abiejų gimnazijų savivaldos nariai.