Šeštadienis, 15 Vasaris 2014 12:35

Dainos – valstybei, miestui ir gimnazijai

„Didelis džiaugsmas ir garbė švęsti savo valstybės gimtadienį“, - sakė gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas, sveikindamas visus, susirinkusius į 18-ąjį tarptautinį Dainų festivalį. Šįmet jis buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Vasario 16-osios minėjimo atkurtoje gimnazijoje 25-mečiui, gimnazijos senojo pastato 130-mečiui ir Panevėžiui – 2014 metų Lietuvos kultūros sostinei. Šventėje dalyvavęs mero patarėjas Petras Luomanas linkėjo visiems gyventi pagal Lietuvos valstybės himno priesakus, istorijos mokytojas ekspertas Juozas Brazauskas gimnazijos muziejui padovanojo Padėkos raštą, gautą už  straipsnį apie Kazį Bizauską, jauniausią Nepriklausomybės akto signatarą, pirmąjį gimnazijos inspektorių, ateitininkų kuopos įkūrėją – žmogų, pripažintą nacionaline vertybe.

Festivalyje dalyvavo 15 kolektyvų iš 9 gimnazijų. Klausėmės dainininkų iš Molėtų, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Šiaulių Juliaus Janonio, Pasvalio Petro Vileišio, Panevėžio Vytauto Žemkalnio, „Minties“, Panevėžio rajono Velžio gimnazijų. Ypač smagu buvo ploti saviesiems – dainininkams (vadovė R.Mingailienė), skaitovams (vadovė L.Svalbonienė), šokėjams (vadovė K.Nainienė), lengvosios muzikos orkestrui, vadovaujamam Kęstučio Plančiūno. Kaip ir kasmet, didžiausių ovacijų sulaukė bičiuliai iš Latvijos – merginos iš Vecumnieki vidurinės mokyklos ir gausus būrys mokinių iš Rygos pirmosios valstybinės gimnazijos.

Mokytoja Raimonda Dunauskienė, šio festivalio dvasia, jo organizatorė, džiaugėsi, kad jauni žmonės valstybės šventę švenčia jaunatviškai – dainuodami