Sekmadienis, 02 Vasaris 2014 18:47

Šokėjams plojo tūkstančiai panevėžiečių

Rita MIKNEVIČIENĖ, mokytoja

Vienu gražiausiu Juozo Balčikonio gimnazijos renginiu – šokių vakaru „Sidabrinė naktis“ –  šiemet galėjo pasigrožėti visi panevėžiečiai. Praėjusį penktadienį Cido arenoje susirinko beveik du tūkstančiai žiūrovų – gimnazistų, jų tėvų, draugų, mokytojų, buvusių abiturientų, tų, kam patinka šokis.

„Sidabrinė naktis“ prasidėjo prieš vienuolika metų. Iš pradžių šokančių nebuvo labai daug, visi tilpo gimnazijos aktų salėje. Pasirenkančiųjų šokių pamokas kasmet daugėjo. Šįmet šoka apie pusantro šimto trečiųjų ir ketvirtųjų klasių gimnazistų.

Per šokių pamokas gimnazistai, vadovaujami  choreografijos mokytojos ekspertės Kristinos Nainienės, išmoko dešimt pramoginių buitinių šokių. Šventiškai, stilingai pasipuošusios poros šoko fokstrotą ir kvikstepą, aistringą tango ir rumbą, sukosi valso žingsniu, visus žavėjo salsos, džaivo ir kitų šokių ritmai.

Melodija, šokis, vakaro nuotaika užkrėtė susirinkusius žiūrovus. Kai gimnazijos lengvosios muzikos orkestras (vadovas – Kęstutis Plančiūnas) šokti pakvietė svečius, šokių aikštelėje sukosi daugybė  porų. Jei kas į Cido areną atėjo nemokėdamas šokti, galėjo išmokti įvairių šokių žingsnių.

Gimnazijoje šokama ne tik per šokių pamokas. Mėgėjai šokti yra susibūrę į šokių grupę „Siaustinis“. Kolektyvas gyvuoja dešimt metų, šoka įvairaus žanro šokius, yra respublikinio šokių konkurso „Aguonėlė“ I vietos laimėtojas, ne kartą koncertavo užsienyje. Dabar  šokėjai ruošiasi Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventei. Didžiausių ovacijų „Siaustinis“ sulaukė ir renginyje „Sidabrinė naktis“.

Vakaro metu buvo galima pastebėti ir šiokį tokį jaudulį. Kiekviena pora norėjo pašokti kuo geriau, nes šokėjus stebėjo, vertino žiuri, kurią sudarė gimnazijos mokinių parlamento nariai ir buvę gimnazistai, kažkada ir patys šokę „Sidabrinėje naktyje“.

Renginio kulminacija – geriausių, stilingiausių, įdomiausių šokėjų apdovanojimas. Svarbiausia akimirka – šokių karaliaus ir karalienės skelbimas. Jais šiemet tapo Aleksandra Kubiliūtė ir Paulius Legeckas.