Ketvirtadienis, 23 Sausis 2014 21:00

Skaitėme Donelaitį

Vita LAIMIKYTĖ, IIa klasė

Šie metai paskelbti Kristijono Donelaičio metais. Minime 300-ąsias lietuvių grožinės literatūros pradininko gimimo metines. Šia proga gimnazijos skaitykloje vyko popietė „Skaitau Donelaitį“. Ji prasidėjo linksma televizijos laidos „Klausimėlis“ peržiūra. Dauguma atsakymų į klausimus apie rašytoją kėlė šypseną. Atidžiai klausėmės a.a. profesorės V.Zaborskaitės komentarų apie K.Donelaičio kūrybą, jo kalbos savitumą, vietą lietuvių literatūros kontekste. Suprasti K.Donelaitį nėra lengva. Nors tai, ką sako poetas, aktualu ir šiandien, kalba labai pakitusi. Mokytoja Rita Miknevičienė pasiūlė paspėlioti, ką galėtų reikšti kai kurie poemos žodžiai.

Po gana šmaikščios įžangos klausėmės „Žiemos rūpesčių“ ištraukų. Ištraukas skaitė mokytojai, gimnazijos seselė, skaityklos vedėja, gimnazistai, net pats direktorius! Ypač įdomu buvo išgirsti, kaip poema skamba rusiškai ir angliškai.

Pamoką praleidome turiningai, vertingai ir maloniai.