Ketvirtadienis, 16 Sausis 2014 01:30

Prisiminėme Sausio 13-ąją

Austė NOVIKOVAITĖ, Ib klasė

Sausio 13-osios rytą, 8 valandą, mūsų gimnazijos languose sužibo vienybės žvakutės. Taip mes drauge prisiminėme, kaip prieš 23 metus buvo pasiekta Lietuvos piliečių pergalė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų karinę agresiją, bei pagerbėme žuvusiųjų už laisvę atminimą. Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“  šiemet Lietuvoje vyko jau septintą kartą, joje dalyvavo daugiau kaip 1500 Lietuvos mokyklų. Akcija pradėta vykdyti 2008 metais, kai idėją pasiūlė mūsų gimnazijos istorijos mokytoja Auksė Sereikienė. Kad įsimintinos dienos paminėjimas gimnazijoje vyktų sklandžiai, rūpinasi ir geografijos mokytoja Violeta Devindonienė.

Trečiokai drauge su gimnazijos direktoriumi Raimondu Dambrausku, mokytojais atminimo žvakeles uždegė ir Sausio 13-osios skvere. Čia 1991 m. sausio 13 d. vyko mitingas prieš okupantų siautėjimus. Mitingo metu žmonės pasmerkė Sovietų Sąjungos karinės jėgos demonstravimą ir agresiją prieš nepriklausomą Lietuvos valstybę, jos beginklius žmones.

Šiais metais startavo akcija „Neužmirštuolė“. Akcijos simbolis – popierinis gėlės žiedas. Jis reiškia, jog atmintis turi būti gyva. Iniciatyvos šūkis – „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“.