Ketvirtadienis, 28 Lapkritis 2013 15:23

Uniforma vienija bendruomenę

Radvilė LIBIKAITĖ, IIIb klasė

Aš visada maniau, kad mokyklinės uniformos yra geros mokyklos bruožas, todėl tikrai apsidžiaugiau, kai po ilgų diskusijų ir debatų mūsų gimnazijoje buvo nutarta įsivesti uniformas. Mokyklinė uniforma – bendruomenės vienybės ir tvirtumo simbolis.

Kartais sakoma, kad uniformos visus paverčia pilka mase, suvienodina, atima individualybę.  Nesutinku su tokiu požiūriu. Mūsų drabužiai neturėtų būti vienintelis dalykas, išskiriantis mus iš kitų. Geriau būti pastebimam dėl savo gabumų, talentų ar įdomios asmenybės. Be to, su uniforma atkeliauja ir pokyčių.  Iš pradžių jie gali bauginti, bet prie jų priprantama. Tik keisdamasis  žmogus gali tobulėti, o mokykla yra tokia vieta, kur žengiame žingsnį į priekį, o ne atgal. Geresnis elgesys, dailesnė išvaizda ir etiketo laikymasis – štai į ką mus kreipia uniforma.

Šiais mokslo metais visą uniformą privalo dėvėti pirmos ir antros klasės mokiniai, trečiokams privalomi švarkai, o ketvirtokams leista pasirinkti – tie, kurie nori, tie ir vilki. Man visi gimnazistai, pasipuošę uniformomis, labai gražūs.

Gimnazijoje dažnai sulaukiame svečių. Patys išvažiuojame į įvairius renginius, konkursus, olimpiadas atstovauti gimnazijai. Malonu, kad nuo šiol visi mus matys su gražiomis Juozo Balčikonio gimnazijos uniformomis.