Ketvirtadienis, 28 Lapkritis 2013 10:18

Parlamente – keturi naujokai

Luka SMALINSKAITĖ, IIIe klasė, Urtė JAKUBAUSKAITĖ, IIf klasė

Po įtemptos rinkimų kovos gimnazijos mokinių parlamentą (GMP) papildė keturi naujokai – trys pirmokai ir viena antrokė. Lapkričio 26 dieną, antradienį, 577 gimnazistai iš 13 kandidatų išrinko naujuosius GMP narius:

Augustą Alekną (Ic),

Austėją Skudaitę (IIa),

Marių Urbelį (Ib),

Urtę Poviliauskaitę (Ia).

Aišku, kaip ir kasmet, rinkimuose neapsieita be sugadintų biuletenių. Moksleiviai, turbūt sutrikdyti Lietuvos Respublikos herbu padabintos balsadėžės, kandidatų sąrašą papildė politikų Loretos Graužinienės ir Andriaus Kubiliaus pavardėmis. Nemažai balsų surinko paslaptingasis IIIb klasės mokinys Rytis, kuriam, norint sulaukti bendramokslių pasitikėjimo, net nereikėjo pareikšti noro dalyvauti GMP veikloje.

Nors naujieji gimnazijos mokinių parlamento nariai savo programas pristatė, į daugybę klausimų atsakė prieš rinkimus vykusioje atviroje diskusijoje, dabar, po rinkimų, panoro dar kartą sudėti visus taškus ant i ir atskleisti nežinomybės kortas. Taigi, susipažinkite – naujieji bendruomenės atstovai!

Vardas, pavardė: Augustas Alekna

Klasė: Ic

Amžius: 15 metų

Pirmoji reakcija, kai sužinojai, kad patekai į GMP:  Draugas pranešė, kad patekau, bet aš negalėjau tuo patikėti, tad iškart bėgau patikrinti JBG puslapio facebook‘e. Buvau be galo laimingas!

Ką, be „ačiū“, norėtum pasakyti savo rinkėjams? Stengsiuosi dirbti jūsų labui!

Kokia daina geriausiai atspindi tavo vidų?  Queen — Bohemian Rhapsody

Išvardink tris esmės žmones. John Lennon, Steve Jobs, Marie Curie.

Kas tau teikia daugiausiai džiaugsmo? Muzika, kelionės, kalnai ir žiemos sportas.

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti GMP narys? Pareigingumu, atsakingumu, kūrybingumu.

Ar tau užtenka 24 valandų per parą viskam suspėti? Mėgstu ilgai miegoti, todėl ne visada užtenka.

Ką norėtum išmokti? Šiuo metu norėčiau gerai pasiruošti chemijos kontroliniam darbui. O kalbant plačiąja prasme — labiau pasitikėti savimi.

Vardas, pavardė: Austėja Skudaitė

Klasė: IIa

Amžius: 16 metų

Pirmoji reakcija, kai sužinojai, kad patekai į GMP:  Kai bendraklasis Jokimas atėjo ir pranešė man šią žiną, buvau labai laiminga. Nesitikėjau.

Ką, be „ačiū“, norėtum pasakyti savo rinkėjams? Tikiuosi, kad jie nesigailės, jog balsavo už mane.

Išvardink tris esmės žmones. Negaliu įvardinti būtent vieno ar kito žmogaus vardu ir pavarde, nes gal net nesu sutikusi tokio, kurį tikrai galėčiau pavadinti esmės žmogumi. Esmės žmogus juk gali būti bet kas: tėvai, mokytojai, bendraamžiai.

Kas tau yra didžiausia mįslė? Viena iš didžiausių mįslių yra atsakymai į klausimus: „Kodėl mes susipažįstam su vienais ar kitais žmonėmis?“ , „Ar viskas, kas nutinka, turi priežastis?“

Iš kur semiesi idėjų bei energijos? Energijos — iš maisto ir miego (juokiasi). Idėjos dažniausiai ateina ekspromtu, visai netikėtu laiku.

Ar mėgsti skaityti knygas? Kokia mėgstamiausia tavo knyga? Labai! Manau, kad Pelzerio Deivo „Vaikas be vardo“.

Ką tu matai kiekvieną dieną ir tai tau nepatinka? Didelė netolerancija, neapykanta vienų kitiems.

Kokią šalį labiausiai norėtum aplankyti? Australiją.

Vardas, pavardė: Marius Urbelis

Klasė: Ib

Amžius:  14 metų

Pirmoji reakcija, kai sužinojai, kad patekai į GMP: Sužinojęs, kad patekau, visų pirma labai apsidžiaugiau. GMP buvo mano tikslas, kurio aš siekiau jau nuo pat pirmųjų akimirkų, kai apie jį sužinojau. Taigi tikslo įgyvendinimas mane labai nudžiugino.

Ką, be „ačiū“, norėtum pasakyti savo rinkėjams? „Dėkoju“ (juokiasi). Manau, kad jie neprašovė pasirinkdami mane.

Išvardink tris esmės žmones. Julijonas Lindė-Dobilas, Juozas Balčikonis, Marius Urbelis.

Kokia daina geriausiai atspindi tavo vidų? Konkrečios šiuo metu mano vidų atspindinčios dainos išskirti negalėčiau. Galiu pasakyti viena – mano viduje yra tvarka, ramybė, taigi ir dainą rinkčiausi ramią, verčiančią susimąstyti.

Kokie stereotipai tave labiausiai erzina?  Mane labiausiai erzina stereotipas apie tai, kad Juozo Balčikonio gimnazijoje besimokantis mokinys yra moksliukas ir nieko kito neveikia. Prisiklausiau visokių nuomonių. Buvo net ir juokingų: „Nesąmonė... Nė už ką ten neičiau mokytis, ten vieni moksliukai... Nėra daugiau ten ką veikti kaip tik mokytis. Girdėjau, sako, ten koridoriuje iš abiejų pusių pastatyti suolai, kurie pertraukų metu būna nusėsti moksliukų, kurie mokosi. Jokio laisvo laiko... Neprotingai pasielgei, ten eidamas.“ Šitokios kalbos man kelia tik juoką, nes jos nėra pagrįstos, o ir ką tu, žmogau, kuris tik klausaisi visokių gandų apie JBG,  gali kalbėti?

Kokias dainas dainuoji duše? Duše dainų nedainuoju, nebent jų klausausi.

Ar baigęs mokslus planuoji pasilikti Lietuvoje?  Manau, jog išvažiavęs į užsienį, ten pasisėmęs naujų idėjų ir jas atvežęs, pritaikęs ir įgyvendinęs čia, galėčiau ir pasilikti.

Ar mėgsti iššūkius? Priklauso nuo to, koks yra tas iššūkis. Jei tai koks nors kvailas draugo mestas iššūkis – nemėgstu, o jei koks nors rimtas, su gyvenimu susijęs – mėgstu.

Vardas, pavardė: Urtė Povilauskaitė

Klasė: Ia

Amžius: 14 metų

Pirmoji reakcija, kai sužinojai, kad patekai į GMP? Negalėjau patikėti! Apkabinau visus, einančius pro šalį.

Ką, be ,,ačiū“, norėtum pasakyti savo rinkėjams? Galėjote rinktis iš daug kandidatų. Tad ačiū, kad surizikavote! Myliu visus!

Kokia daina geriausiai atspindi tavo vidų? Iggy Azalea „Change your life“ ir Skrillex  „Scary Monsters and nice sprites“.

Išvardink tris esmės žmones. Juozas Balčikonis, Karolis Daugerdas, Inga Jarkova.

Kuo būsi, kai užaugsi? Aktore, gydytoja arba renginių planuotoja.

Gal ateityje norėtum tapti Lietuvos prezidente? Nenorėčiau. Bet ateityje galbūt viskas pasikeis.

Ar mėgsti žiūrėti filmus? Kokie mėgstamiausi? Labai mėgstu. The Host, Capitain America, Letters to Julliet.

Kokių nežemiškų galių norėtum įgyti? Skaityti mintis – taptų paprasčiau bendrauti.