Antradienis, 05 Lapkritis 2013 20:34

Pagerbėme žymią pedagogę

Saulius INDRIŪNAS, Ia klasė

Manau, visi žinome, kad šie metai yra tarmių metai, tačiau nedaugelis esame girdėję, jog tai taip pat ir garsios pedagogės, Nepriklausomos Lietuvos mokyklos kūrėjos Meilės Lukšienės metai. Kad susipažintume su šios moters darbais, mes, Ia klasės mokiniai, lietuvių kalbos mokytojos Danutės Ašerienės ir bibliotekininkių paskatinti, spalio 23 dieną, po 6 pamokų, susirinkome 112 kabinete į popietę „Tautinė mokykla“.

Kabinetą kukliai, bet gražiai papuošėme – susėdome ratu, o ant kiekvieno suolo puikavosi po keletą obuoliukų. Be to, ant visų stalų buvo ir popierinių obuolių, ant kurių buvome parašę M.Lukšienės minčių apie tautinę mokyklą. Viena iš įsimintiniausių yra ši: „Užuot kūrę savą tautinę mokyklą, kaip padėvėtus rūbus iš pasaulio šiukšlyno susirinkome viską, ką išmetė, ko atsisakė kitų šalių švietimo praktika“. Tai vertė susimąstyti, kokia turėtų būti tautinė mokykla.

Bibliotekininkės papasakojo apie M.Lukšienės svarbiausius darbus, jos veiklą. Susidomėję klausėmės ir žvelgėme į paruoštas skaidres. Smagu, kad ne tik perskaitėme savo parinktas citatas, bet ir pasikalbėjome mums, gimnazistams,  svarbiomis temomis.

Kviečiame visus į gimnazijos skaityklą pasisemti minčių iš tautinės mokyklos puoselėtojos Meilės Lukšienės „citatų obels“, kuri kabo ant durų.