Penktadienis, 25 Spalis 2013 17:21

Gimnazija prieš atostogas tapo daugiakalbė

Ieva VIRPILAITYTĖ, IVc klasė

Kasmet, paskutinę savaitę prieš rudens atostogas, mūsų gimnazijoje rengiama Kalbų savaitė. Ji skirta paminėti rugsėjo 26-ąją švenčiamai Europos kalbų dienai. Tą dieną Europos valstybėse vyksta įvairūs renginiai, jais siekiama skatinti kalbų mokymąsi, ugdyti pagarbą visoms Europos šalių, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Kalbų savaitės metu gimnazijoje vyko daugybė renginių, kiekviena diena buvo skirta vis kitai gimnazijoje mokomai kalbai. Pirmasis renginys, į kurį buvo kviečiami rusų kalbos ir muzikos gerbėjai, įvyko antradienį, per ilgąją pertrauką. Tąkart publiką linksmino I-II klasių mokiniai. Jie, pritariant žiūrovams, dainavo populiariausias, gerai visiems žinomas rusiškas dainas, su gera nuotaika ir gražia muzika pagerbė šią seną kalbą.

Trečiadienį, taip pat per ilgąją pertrauką, gimnazijoje vėl aidėjo muzikos garsai, tačiau šįkart jau anglų kalba. Žinomas dainas atliko IIIc klasės mokinė Donata Freigofaitė (gitara pritarė Justas Žostautas) ir skambiabalsė antrokė Neda Tauginaitė (gitara grojo Jonas Markevičius). Jau tapo tradicija, kad Kalbų savaitės metu į sceną kopia Karališkasis ketvirtokų choras. Rimtai nusiteikę abiturientai traukė angliškus kanonus ir visiems gerai žinomą, šypsotis privertusią dainą „In The Jungle“. Klausytojai net nepastebėjo, kaip prabėgo pertrauka, norėjo išgirsti ir daugiau choro atliekamų dainų, tačiau rimtiesiems ketvirtokams reikėjo skubėti į pamokas.

Tą patį trečiadienį, 6 pamokos metu, gimnazijos skaitykloje buvo surengta Poezijos popietė, kurioje  buvo galima išgirsti anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ir netgi ispanų kalbų. Angliškai buvo skaitomi V.Šekspyro sonetai, E.A.Po kūriniai. Rusiškai galėjome išgirsti I.Turgenevo, I.Krilovo bei A.Puškino šedevrus. Prancūzų kalbą besimokantys gimnazistai deklamavo P.Verlaine ir J.Prevert eiles, mokantieji vokiškai skaitė  F.Kafkos, J.V.Gėtės bei H.Heinės kūrinius, o Donata Freigofaitė vėl sužavėjo savo balsu, sudainavusi dainą ispaniškai.

Kalbų savaitę vainikavo ketvirtadienį per ilgąją pertrauką vykęs renginys prancūzų ir vokiečių kalbomis. Jame skambėjo šiomis populiariausiomis Vakarų Europos kalbomis atliekamos dainos, buvo skaitomi eilėraščiai. Renginyje netgi sulaukėme svečių iš Prancūzijos bei Austrijos, jie noriai atsakinėjo į gimnazistų klausimus bei leido išgirsti tikrą vokiečių ir prancūzų kalbų skambesį.

Štai taip gimnazijoje buvo paminėta Europos kalbų diena ir pratęsta Kalbų savaitės tradicija. Renginiai prieš pat rudens atostogas visą gimnazijos bendruomenę nuteikė itin smagiai, leido išgirsti populiariausias Europos kalbas, o kai ką netgi paskatino jų išmokti ir dar daugiau.