Trečiadienis, 16 Spalis 2013 20:44

Šokių festivalis Kinijoje

Justina GERTAITĖ, Ib klasė

Rugsėjo 12–26 dienomis 7 mūsų gimnazijos mokiniai: Kotryna Velmunskytė ir Jonas Savickas (2a), Greta Grinevičiūtė (3f), Domantas Paulauskas (2e), Brigita Šaučiūnaitė ir Dalius Jacinkevičius (2d), Justina Gertaitė (1b), su šokių kolektyvu „Pynimėlis“ buvo išvykę į tolimąją Kiniją. Jie buvo pakviesti į tarptautinį šokių festivalį, kuriame dalyvavo apie 20 šokių grupių iš įvairiausių pasaulio kampelių. Per dvi savaites šokėjai Kinijoje aplankė tris miestus: Šanchajų, Luoyangą ir Pekiną. Vyko šokių festivalio koncertai, eisenos. Laisvalaikiu festivalio dalyviai aplankė žymias ir vaizdingas Kinijos vietas – Budos šventyklas, didžiąją Kinijos sieną, lankėsi šilko ir perlų fabrikuose, plaukiojo laivu po naktinį Šanchajų.

„Ši kelionė man paliko neišdildomų įspūdžių. Iki šiol esu sužavėtas Kinijos gamtos ir žmonių. Susipažinęs su Kinijos kultūra įgavau be galo daug patirties, kuria pasidalinau su savo šeima, draugais ir pažįstamais. Tikiuosi, jog man gyvenime nusišypsos laimė ir turėsiu galimybę Kiniją aplankyti dar ne kartą!“ – kelionę prisimena Domantas Paulauskas.

Kiekvieną dieną restoranuose valgėme tikrą kinišką maistą. Ragavome tradicinės arbatos ir Pekino anties. Žavėjomes Šanchajaus dangoraižiais ir Pekino tradiciniais namais. Šios kelionės nepamiršime visą savo gyvenimą. Ji pažadino norą keliauti, pažinti svetimas kultūras. Supratome, kad kiekviena kelionė – puiki galimybė tobulinti užsienio kalbos įgūdžius, išbandyti ir patikrinti save.