Antradienis, 08 Spalis 2013 16:52

Patirties įgavome Biotechnologijos institute

Milda KAUŠPĖDAITĖ, IVb klasė

Septyniolikai Juozo Balčikonio gimnazijos mokinių nusišypsojo laimė sumažinti savo abejones dėl ateities studijų po to, kai jie kartu su biologijos mokytojomis Virginija Ivanauskaite ir Violeta Gudaite dvi dienas praleido Vilniaus Universiteto biotechnologijos institute darydami įvairius bandymus, vaikščiodami po laboratorijas ir dalyvaudami paskaitose. Be to, jie turėjo gerą progą paklausti ten dirbančių mokslininkų to, kas seniai domino, bei išsiaiškinti tai, kas atrodė esant neišsiaiškinama.

Kartu su Vilniaus licėjaus ir Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniais balčikoniečiai visą dieną praleido prie laboratorinių įrenginių, įvairių tirpalų, klausė paskaitų ir, susiskirstę į grupeles, padedami universiteto mokslininkų darė pasirinktus eksperimentus.

Vieni atliko bandymą „Tikslinio baltymo nustatymas E.coli bakterijoje elektroforezės būdu“, kiti gilinosi į žmogaus imuniteto ypatybes ir tyrė antikūnų galimybes atlikdami imunofermentinių reakcijų bandymą, treti, pasiremdami darbo kompiuteriu įgūdžiais, tyrinėjo baltymų struktūras (,,Kompiuterinis biomolekulių modeliavimas“). Trys Juozo Balčikonio gimnazijos mokinės, pasirinkusios bandymą ,,Augalų genų analizė“, keitė augalo genus. „Tai buvo neišdildoma patirtis. Tikrai nesigailiu čia atvykusi“, - tvirtino bandymą atlikusi IVd klasės gimnazistė Evelina Žlibinaitė.

Tikimės, jog ši išvyka į Biotechnologijos institutą padės gimnazistams apsispręsti renkantis studijas ir padės ateityje dirbant laboratorijose.