Sekmadienis, 29 Rugsėjis 2013 19:43

Pirmokų krikštynos: išbandymai įveikti!

Akvilė MORKEVIČIŪTĖ, Žydrūnė DŪDAITĖ, Ig klasė

Rugsėjo 27-oji šiemet – ypatinga diena Juozo Balčikonio gimnazijos pirmokams ir ketvirtokams. Nepaisant prasto oro – lietaus ir vėjo – tradiciškai rudenį buvo pakrikštyti pirmųjų klasių mokiniai, kurie dabar jau tapo tikraisiais gimnazistais.

Mes, Ig klasės „nekrikštai“, kaip ir dar kitų šešių klasių mokiniai, dalyvavome protinio, fizinio ir psichologinio pasirengimo reikalaujančiame dvyliktokų mestame iššūkyje. Daug buvome girdėję apie krikštynas, tačiau tai, ką pasakojo vyresnieji, dabar patyrėme patys, ir dalyvavimas šventėje suteikė daug gerų emocijų bei paliko spalvingų atsiminimų.

Krikštynų tema – „Siaubo filmai“. Ketvirtokai buvo persirengę siaubo filmų herojais ir tai mūsų labai nedžiugino. Šventė prasidėjo gimnazijos vidiniame kiemelyje. Ten, įbauginti ketvirtokų, stovėjome, skandavome klasės šūkį ir spėliojome, kas bus toliau, ko reikia tikėtis. Po prisistatymų kiemelyje stadione pasivaikščiojome „žąsele“, iškentėme kitas ketvirtokų užduotis.

Daugiausia veiksmo vyko prie miesto Bendruomenių rūmų, kur buvo įrengtas ištisas atrakcionų parkas. Teko pabučiuoti citriną, druską, obuolį ir tualeto valymo šepetėlį, šliaužti per miltų ir kaštonų tunelį, pabėgioti su pilnais grūdų batais, nučiuožti nuo pomidorų padažu ir miltais „paslidinto“ kalno, pabučiuoti Juozo Balčikonio batą (ši skulptūros detalė buvo pagardinta nenusakomo skonio „užtepėle“) ir įveikti dar daug kitokių išbandymų. Vienu metu – kai reikėjo leistis laiptais žemyn užrištomis akimis visiškoje tamsoje ir liesti kažkokius nenusakomus itin nemalonius daiktus – net pasijutome kaip tikrame siaubo filme...

Dabar mūsų rankose – „krikštatėvių“ įteiktas Pažymėjimas, leidžiantis mums vadintis visateisiais Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniais. Gimnazistais! Ačiū krikštatėviams, mes jūsų priesakus uoliai vykdysime!