Ketvirtadienis, 26 Rugsėjis 2013 19:15

Dieną praleidome istoriniame Vilniuje

Urtė JAKUBAUSKAITĖ, IIf klasė

Labai ankstyvą ir apsiniaukusį rugsėjo 20 dienos rytą, lydimi trijų šaunių mokytojų, IIf klasės gimnazistai kartu su Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinės mokyklos mokiniais išvyko į ekskursiją po sostinę. Laikas, praleistas išvykoje, prabėgo labai greitai, įdomiai ir smagiai.

Pirmiausiai aplankėme Arkikatedros požemius. Mus pasitikusi gidė šmaikščiai ir ypač įdomiai papasakojo katedros bei jos požemių istoriją, supažindino su ten palaidotų asmenybių gyvenimu.

Antrasis mūsų aplankytas istorinis objektas – Tuskulėnų dvaras, kurio teritorijoje 1944-1947 metais buvo slapta užkasami sovietų saugumo vidaus kalėjime ir Vilniaus apylinkėse nužudyti antisovietinio ginkluotojo pasipriešinimo kovotojai, dvasininkai, 1941 metų birželio sukilimo dalyviai bei kiti asmenys, neįtikę sovietiniam totalitariniam režimui. Apžiūrėję dvaro parką ir koplyčią – kolumbariumą, kuriame šiuo metu ilsisi 724 žmonių, rastų dvaro parke, palaikai, važiavome į Valdovų rūmus.  Jie mus sužavėjo moderniškumu. Tai tikrai šiuolaikiškas, naujoviškas muziejus.

15 valandą prie prezidentūros mūsų laukė gidė  – ji supažindino mus su žydiškuoju Vilniumi. Ši ekskursija pasibaigė ties paminklu praėjusiame amžiuje gyvenusiam garsiam žydų kilmės gydytojui, pasakos apie daktarą Aiskaudą prototipui Cemachui Šabadui. Atsisveikindama gidė mums palinkėjo: ,,Darykite gerus darbus. Tai prilygsta akmenuko įdėjimui į kišenę. Ne savo, o kito kišenę. Pasaulio kišenę.“

Išvargę, bet kupini naujų įspūdžių grįžome į Panevėžį. Visi skubiai išsibėgiojome į namus žiūrėti per televiziją rodomų krepšinio varžybų pabaigos. Tai buvo įsimintina diena: labai turininga, informatyvi, be galo linksma, praleista su šypsena, kurios nuo veido nesugebėjo nuplauti net visą laiką kelionėje lydėjęs smarkus lietus.