Antradienis, 23 Liepa 2013 17:56

Abiturientams – sėkmingo skrydžio!

Raimondas DAMBRAUSKAS, gimnazijos direktorius

Su gimnazija atsisveikino 196 abiturientai – 110 merginų ir 86 vaikinai. Jie įveikė nelengvą savo brandos patikrinimo etapą: iš viso buvo laikyti net 732 valstybiniai egzaminai – vienam  gimnazistui teko 3,7 valstybinio egzamino.

Visų valstybinių egzaminų vidurkis 75 balai. 37 mokiniai gavo net 54 šimtukus, tai sudaro 50 proc. visų Panevėžyje gautų šimtukų. Pirmą kartą Panevėžio ir gimnazijos istorijoje Karolina Koženiauskaitė gavo 5 šimtukus (Lietuvoje tokių abiturientų 4), Edgaras Liberis gavo 4 šimtukus (šalyje tokių 18), Paulius Eidukas ir Antanas Kascėnas – po tris aukščiausius įvertinimus (respublikoje tokiu pasiekimu džiaugiasi 69 mokiniai), Justinas Bikulčius, Gerda Charlapavičiūtė, Nerijus Jurkūnas, Mantas Pakalnis, Edgaras Staniulis ir Vaidotas Vaičeliūnas gavo po du šimtukus.

Net 27 gimnazistai gavo po vieną šimtuką. 99 balus gavo 8 mokiniai, 98 – 13 gimnazistų, 199 abiturientų pasiekimai įvertinti nuo 90 iki 100 balų. Atestatas su pagyrimu įteiktas 12 abiturientų. Tiesa, tokį atestatą gauti pretendavo net 53 gimnazistai. Deja, jie neįveikė šiais metais pakeltos atestato su pagyrimu kartelės – reikėjo, kad visų mokomųjų dalykų pažymiai būtų 9-10, o valstybiniai egzaminai išlaikyti 86-100 balų įvertinimais.

Dėkoju abiturientų tėveliams už gražiai organizuotas išleistuves ir dovaną gimnazijai.

Gimnazija tradiciškai dovanų gavo bareljefą. Šiais metais gimnazijos vidinis kiemelis pasipuošė Kazio Bizausko – gimnazijos lietuvių kalbos mokytojo ir inspektoriaus, diplomato, teisininko, literato, spaudos ir švietimo darbuotojo, Lietuvos banko steigėjo, jauniausio Nepriklausomybės akto signataro, Lietuvos švietimo ministro, Lietuvos diplomato Vatikane, JAV, Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Nyderlanduose – bronziniu bareljefu.

Dėkoju visiems mokytojams už nuoseklų ir kūrybingą darbą.

Abiturientams linkiu sėkmingo skrydžio šturmuojant naujas mokslo aukštumas.

2013 m. egzaminų rezultatai