Ketvirtadienis, 06 Birželis 2013 06:55

Į gimnaziją po 10 metų alumnai grįžo ne tuščiomis

Justina MIKELIŪNAITĖ, 2003 m. laidos abiturientė

Įeinančius į gimnaziją pasitinka nauja spindinti iškaba „Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija“, fojė sužaisti partiją vilioja teniso stalas, moderniame stadione pavėsį kada nors siūlys kol kas dar jaunas ąžuoliukas, o azartiškai žaisti nusiteikusių sportiškų gimnazistų ir mokytojų laukia nauji kamuoliai.

Visai tai – gimnazijoje dar nauji dalykai. Juos padovanojo po 10 metų susirinkusi 2003-iųjų laida. Taip gimnazijos auklėtiniai išreiškė savo dėkingumą mokslo šventovei, išugdžiusiai juos esmės žmonėmis. Tiksliausiai dovanų prasmę apibūdino viena iš susitikimo organizatorių ir programos vedėja Živilė Rimkutė-Krikščiūnienė: „Ąžuoliukas – dovana sau, kad turėtume kur nusifotografuoti susitikę dar po 10, 20 ir daugiau metų, iškaba – dovana gimnazijai, o stalo teniso stalas – lauktuvės mokiniams“.

Ieva Folk – kita organizacinės grupės narė – buvusius bendramokslius supažindino su prieš keletą metų įkurto JBG alumni klubo veikla ir paragino prisijungti prie gražių iniciatyvų, pasidalinti idėjomis, kaip padėti gimnazijai dar prasmingiau, efektyviau ir įdomiau gyvuoti ir tobulėti. Direktoriui buvo perduoti Alumni klubo iniciatyva nupirkti kamuoliai ir vaizdo kameros, padėsiančios užtikrinti saugumą naujame stadione.

Tačiau susitikimo tikslas buvo ne tik įteikti simbolines dovanas, bet ir sutikti 10-metį nematytus mokslo draugus, klasių auklėtojus, direktorių. 2003 m. gimnaziją baigė 158 abiturientai – keturios tiksliukų, viena humanitarų ir viena gamtos mokslų klasė. Į gimnaziją gegužės 25 dieną susitikti atskubėjo beveik 90 buvusių auklėtinių. Popiet prasidėjęs susitikimas užsitęsė iki saulės patekėjimo ir nė vienam neprailgo.

Renginio vedėja Ž.Rimkutė humanitarinės klasės auklėtoją Meldą Jačauskienę sujaudino su klasės drauge Egle Garbenčiūte-Medeckiene užtraukusi dainą „Sodai sodeliai leliumoj“, biologijos mokytojai Violetai Gudaitei prisipažino, kad besilaukdama sūnelio su vyru Almantu informacijos sėmėsi mokykliniuose biologijos užrašuose, mokytoją Janiną Budzilaitę patikino, kad ji savo entuziastingu dėstymu meilę matematikai sugebėjo įskiepyti net humanitarėms, Algimanto Brazdžiūno prašė užbaigti ilgamečius ginčus ir paskelbti, kuris gi mokinys buvo sportiškiausias, etikos mokytojos Virginos Šakėnienės išdrįso paprašyti atskleisti stiliaus paslaptis, o istorijos mokytojos Jūratės Baltakienės paklausė, kurgi joje telpa tiek meilės. Direktorius Raimondas Dambrauskas pripažintas turtingiausiu žmogumi– šitiek išleido į pasaulį vaikų.

Po oficialiosios dalies visi skubėjo pas auklėtojus į klases, kur jų laukė ne tik seni, ilgus metus trinti suolai, bet ir išsaugotos paauglystės nuotraukos, rašiniai, įamžintos svajonės. Pasisėmę gerų emocijų, vakarą visi tęsė „Romantic“ restorane. Ten laukė išleistuvių filmas, šokių konkursas, protmūšis ir šokiai iki paryčių. Buvo taip linksma, įdomu ir gera, kad kito susitikimo 10 metų laukti nesinori. Pasižadame gimnazijoje apsilankyti gerokai greičiau.