Sekmadienis, 12 Gegužė 2013 18:15

Įspūdingas choro jubiliejus

Eimantas DŪDA, IIIa klasė

Panevėžio muzikiniame teatre gegužės 11 dieną Juozo Balčikonio gimnazija iškilmingai pažymėjo mokyklos Jaunimo mišriojo choro dešimtmetį. Pažiūrėti nekasdienės šventės šeštadienio popietę susirinko kone sausakimša salė svečių ir bendruomenės narių – gimnazistų, jų tėvelių, mokytojų bei buvusių gimnazijos mokinių.

Renginio pradžioje koncerto vedėjai Indrė ir Eimantas žiūrovams priminė solidžią choro istoriją. Įdomu, jog prieš dešimt metų, per muzikos raiškos pamoką (tada buvo toks dalykas), muzikos mokytoja Rima Mingailienė pranešė mokiniams naujieną, kad vasarą, liepos 6-ąją, Vilniuje vyks Pasaulio lietuvių dainų šventė. Tuomet ir buvo nutarta suburti chorą. Šypsotis vertė ir įdomi statistika: į pirmąją Dainų šventę 2003 m. važiavo 47 mokiniai, iš jų – 5 vaikinai, o 2012/2013 m. m. chore dainuoja 57 gimnazistai: 44 merginos ir jau 13 vaikinų. Kad ir kaip būtų, kolektyvas per dešimtmetį sukaupė daug garbingų apdovanojimų, choristai retai praleidžia rimtesnę dainų šventę ar konkursą.

Po prisimintų praeities akimirkų sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas bei gimnazijos kapelionas – kunigas Pavelas Andžejevskis. Tiek direktorius, tiek kunigas pabrėžė dainos svarbą mokyklos gyvenime. Jjubiliejaus proga choristams buvo įteikta originali vėliava, sukurta būtent šiai šventei.

Vėliau scenoje skambėjo Pradinės mokyklos mokytojos Dalijos Latvėnienės mintys bei Kaziemiero Paltaroko gimnazijos dainininkų sveikinimas. Pastarieji tikino savo širdyse užauginę „meilės rožę“, kurią padovanojo savo atliekama daina.

Renginiui ypatingų spalvų suteikė grupės „Passenger“ dainos Let her go ir Angels, ir pagaliau nekantraujantys renginio žiūrovai plojimais pasitiko jubiliatą – gimnazijos chorą. Kartu su choristais žiūrovai dainavo širdį virpinančias lietuvių liaudies dainas.

Kokia gi šventė be šokių? Renginio dalyvius nudžiugino ir gimnazijos šokių kolektyvas, kuriam vadovauja mokytoja Kristina Nainienė.

Trečioje renginio dalyje chorui padėjo gimnazijos Lengvosios muzikos orkestras, vadovaujamas maestro Kęstučio Plančiūno. Ypatingas dėmesys skirtas gimnazistės Donatos Juškaitės atliktam kūriniui „Mano gimnazijai“, nes tai – oficialus Juozo Balčikonio gimnazijos himnas.

Netrukus sulaukta ir šventės kulminacijos: dabartiniai gimnazistai ir buvę choristai (dabar jau studentai) atliko du sau lygių neturinčius kūrinius: Vien tik tango ir Bohemiškoji rapsodija.

Paskutinieji renginio akordai nepaliko abejingų – salė griaudėte griaudėjo nuo audringų žiūrovų plojimų. Jubiliejinis koncertas prabėgo lyg viena akimirka, ne vienas dalyvis pripažino, kad tai – įsimintiniausia, ką teko matyti iki šiol, ir ši šventė dar ilgai išliks jų širdyse.