Ketvirtadienis, 25 Balandis 2013 19:55

Gimnazijos diena bibliotekoje

Rita MIKNEVIČIENĖ, lietuvių kalbos mokytoja

Trečiadienio popietę gausus būrys gimnazistų ir mokytojų skubėjo į Gabrielės Petkevičaitės – Bitės biblioteką. Čia vyko svarbus renginys – miesto bendruomenei pristatėme savo gimnaziją. Direktorius Raimondas Dambrauskas visiems susirinkusiems papasakojo apie gimnazijos praeitį, dabartį, apie tai, kokią įsivaizduojame savo mokyklos ateitį. Direktoriaus parengtose skaidrėse įdomiai atsispindėjo, kaip keitėsi gimnazija – ir pastatas, ir mokymosi sąlygos, ir mokinių pasiekimai. Savo pranešime direktorius akcentavo, kad nuolat siekiama ne tik gimnazistų gerų akademinių rezultatų, bet ir jų noro ugdytis kultūringais žmonėmis. Renginyje dalyvavę gimnazistai patvirtino šiuos žodžius. Jie įrodė, kad yra aktyvūs, išradingi, gabūs literatūrai, muzikai, dailei.

Trys gimnazijos prezidentai – Juta Liutkevičiūtė, Dominykas Šliažko ir Karolis Daugerdas – pristatė mokinių parlamento veiklą, Aleksandra Kubiliūtė papasakojo, ką veikia ateitininkai. Juta, kaip visada žaismingai, paskaitė savo kūrybos. Plojimų susilaukė antrokė Donata Juškaitė, padainavusi savo kūrybos dainą „Mano gimnazija“, aranžuotą Rugilės Lukoševičiūtės. Visus sužavėjo Rugilės ir sesių Dovilės ir Domantės Bikulčiūčių grojimas. Antrokas Ignas Lokcikas skaitė ištrauką iš Justino Marcinkevičiaus „Katedros“. Dainavo vaikinų ansamblis. O Augustinui Breivai teko net kelis kartus imti į rankas akordeoną – jo grojimas sukėlė didžiausias ovacijas.

Mokytojas Gintaras Grigas visus pakvietė į gimnazijos dailininkų parodą. Apie savo darbus kalbėjo jaunosios menininkės antrokė Ema Masilionytė ir ketvirtokės Adelė Olšauskaitė bei Kamilė Krasauskaitė. Be to, bibliotekos lankytojai galėjo apžiūrėti ir gausią gimnazijos leidinių parodą.

Malonu buvo klausytis šiltų bibliotekos direktorės Rimos Maselytės padėkos žodžių.

Renginio pabaigoje nuspręsta – gimnazija ir biblioteka yra kaimynės, įsikūrusios Respublikos gatvėje, o geroms kaimynėms būtina saugoti bendrystę. Todėl tikimės, kad šis renginys – pirmas, bet ne paskutinis.

Apie renginį skaitykite ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos svetainėje.