Ketvirtadienis, 25 Balandis 2013 19:52

Būsimieji architektai kūrė svajonių mokyklą

Rimantė KARALIŪNAITĖ, IIIb klasė

Balandžio 27 dieną gimnazijos J.Zikaro kabinete vyko neįprasta dailės pamoka: architektūra besidomintys gimnazistai, padedami jaunų architektų iš Kauno, dalyvavo „Akim“ projekte – bandė sukurti savo svajonių mokyklos maketą.

Pirmiausia gimnazistai pasiskirstė į grupeles, susipažino su svečiais, šie paaiškino pamokos tikslą bei trumpai apžvelgė įdomiausias Lietuvos ir viso pasaulio mokyklas. Po to visi kibo į darbus: svajonių mokyklos planai buvo pažymėti miesto centro plane, kiekvieno mokyklos aukšto planus mokiniai perpiešė ant atskirų popieriaus lapų, taip dar geriau išplėtodami savo idėjas. Pagaliau visi svajonių mokyklos projektai buvo perkelti ant didžiulių kartono lapų – buvo sukurti tikri gerokai sumažintos mokyklos maketai. Pamoka baigėsi trumpais kiekvieno projekto pristatymais ir dalyvavusių mokinių apdovanojimais.

Ši praktinė architektūros pamoka, nejučia užsitęsusi kiek ilgiau kaip dvi valandas, buvo smagi ir naudinga visiems dalyvavusiems: gimnazistai, svajojantys apie architekto profesiją, įgijo šiek tiek daugiau žinių apie statinių maketavimą, o mokiniai, susidūrę su architektūra pirmą kartą, turėjo progą pasijusti esą tikri architektai.