Penktadienis, 05 Balandis 2013 06:33

Gimnazistai paminėjo frankofonijos mėnesį

Enrika Lašukaitė, IIIa klasės gimnazistė, besimokanti prancūzų kalbos

Mūsų gimnazijoje, kaip ir visame mieste bei šalyje, kovo mėnesį vyko daug Frankofonijos dienai paminėti skirtų renginių. Frankofonija – tarptautinė organizacija, vienijanti šalis ir regionus, kurių nacionalinė kalba yra prancūzų arba kur šios kalbos yra mokoma. Gimnazistai surengė diskusiją „Kodėl verta mokytis prancūzų kalbos?“, mini konferenciją „Prancūzija – šalis, kurios kalbą mokausi“, mokyklos bendruomenę pakvietė į  prancūziškų patiekalų degustaciją, dalyvavo paskaitoje „Šiuolaikinis prancūzų teatras. Aktualioji istorija“, lankėsi Panevėžio Juozo Miltinio palikimo studijų centre.

Be to, IIIe klasės mokinė Ieva Krikštaponytė kartu su IIIc klasės mokiniu gitaristu Justu Žostautu dalyvavo Panevėžio moksleivių Frankofonijos šventėje bei respublikiniame pracūziškos dainos festivalyje - konkurse „Meilė keičia pasaulį“, kuriame pasirodė net 40 solistų ir ansamblių iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Balandžio 4-6 dienomis IVa klasės mokinė Kotryna Mikalauskaitė bei IVf klasės mokinė Milda Glebauskaitė, lydimos prancūzų kalbos mokytojos Almos Puodžiūnienės, dalyvaus Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiadoje Palangoje.

Prancūzų kalbos visame pasaulyje mokomės ne tik mes, gimnazistai, bet ir verslininkai, diplomatai ir Europos Sąjungos institucijų valdininkai bei didelių tarptautinių organizacijų atstovai. Mokėti prancūzų kalbą – nemažas privalumas keliaujantiems ir apskritai daug bendraujantiems žmonėms.