Penktadienis, 05 Balandis 2013 06:21

Tyrėjo diena – įdomi ir naudinga

Ieva URBONAITĖ, IIb klasė

Balandžio 3 dieną gimnazijoje buvo surengta Tyrėjo diena – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro vykdomas projektas. Atvykusi mokslininkų iš įvairių aukštųjų mokyklų komanda pakvietė pirmų-trečių klasių gimnazistus dalyvauti įvairiuose šio projekto renginiuose: buvo skaitomos paskaitos fizikos, biomedicinos, technologijos mokslų temomis, demonstruojami įvairūs eksperimentai, moderni mokslinių tyrimų įranga, rodomi mokslo populiarinimo filmai.

Paskaitos vyko kelias pamokas iš eilės, o mūsų klasei ypač pasisekė: turėjome galimybę dalyvauti net 3 paskaitose. Pirmiausia kartu su vienuoliktokais klausėmės įdomaus pasakojimo apie mūsų planetą Žemę, jos sudėtį, ugnikalnius, tektoninių plokščių judėjimą ir kitokius įdomius reikškinius. Paskaita buvo labai informatyvi – sužinojome tokių dalykų, apie kuriuos iki šiol nebuvome net girdėję.

Paskui aktų salėje mums buvo pristatyta judesių registravimo sistema, kuri padeda kurti animacinius filmus, taip pat yra naudinga medicinoje. Pamatėme, kaip atrodo vaizdai, filmuoti greitaveike kamera: įprastus reiškinius, tokius kaip baliono sprogimas, vandens lašo kritimas, išvydome tūkstančius kartų sulėtintus. Tai buvo net sunkiai suvokiama, bet labai įdomu.

Dar vienos paskaitos klausėmės sporto salėje. Į ją įėję pamatėme ant grindų pastatytą didelę mėlyną palapinę. Netrukus sužinojome, jog tai – mobilusis planetariumas. Jame, patogiai išsitiesę ant čiužinių ir atsipalaidavę, visą pamoką 3D vaizdu stebėjome žvaigždes, žvaigždynus, planetas, kometas. Tai buvo įspūdingiausia, ką man teko matyti gyvenime. Įdomūs bei išsamūs pasakojimai padėjo taip įsijausti, kad atrodė, jog gali ranka paliesti tiesiai į tave krentančią žvaigždę. Tai buvo nepakartojama!

Norėdami sužinoti daugiau apie jaunuosius tyrėjus, apsilankykite jų internetiniame puslapyje www.jaunasis-tyrejas.lt