Ketvirtadienis, 28 Kovas 2013 18:01

Savaitė – kalbai ir su kalba

Rita MIKNEVIČIENĖ, lietuvių kalbos mokytoja

Baigėsi tradicinė kalbos savaitė, skirta Juozo Balčikonio 128-osioms gimimo metinėms ir gimnazijos statuso atkūrimo 20-mečiui.

Ją pradėjome nusilenkdami garsiam kalbininkui, žodynininkui, buvusiam gimnazijos mokiniui, mokytojui, direktoriui Juozui Balčikoniui – pirmokai lankė jo kapą Ėriškiuose. Didžiausią pagarbą šiam žmogui galime įrodyti mokėdami gimtąją kalbą. Savo žinias, gebėjimą rašyti be klaidų gimnazistai įrodinėjo Raštingiausio gimnazisto konkurse. Iš antrokų geriausiai diktantą parašė Akvilė Gasiūnaitė (2f), raštingiausia trečiokė – Milda Balčiūnaitė (3c), tačiau daugiausiai pagyrų nusipelnė Ignas Domarkas (1b). Jis pralenkė ir antrokus, ir trečiokus, tapo pačiu raštingiausiu gimnazistu.

Skambaus, prasmingo žodžio galėjome pasiklausyti meninio skaitymo konkurse. Jo laimėtoja tapo Aleksandra Kubiliūtė (2b).

Visus, kurie neįsivaizduoja savo dienos be knygos, kuriems „skaitymas – jėga“, žaismingas skelbimas kvietė susirinkti gimnazijos skaitykloje. Džiugu, kad tokių žmonių gimnazijoje ne vienas. Susitarta įsteigti klubą, kurio nariai kartą per mėnesį dalinsis įspūdžiais apie perskaitytas knygas, susitiks su knygų kūrėjais.

Šiemet gimnazistai buvo kviečiami kurti odę gimnazijai. Parašyta 18 odžių. Geriausia, labiausiai atitinkančia žanro reikalavimus pripažinta Ramutės Krasauskaitės (1f) odė gimnazijai. Autorė buvo pagirta ir apdovanota kūrėjų sambūryje. Į jį susirinko kuriančių gimnazistų  ne tik iš mūsų, bet ir iš Velžio, Ramygalos, Panevėžio 5-osios, „Minties“ gimnazijų. Ypač džiugu, kad šventėje dalyvavo poetė Elvyra Pažemeckaitė. Ji įvertino jaunuosius kūrėjus, paskaitė savo eilių, labai gražiai pakalbėjo gimtąja tarme.

Savaitės renginiai baigėsi, bet pagarba iškiliems žmonėms, gimtajam žodžiui, pastangos rašyti ir kalbėti taisyklingai, savo kūrybinių galių realizavimas turi tapti kasdieniu dalyku.