Ketvirtadienis, 21 Kovas 2013 20:29

Daug sužinojome apie begalybę ir superkompiuterį

Ignas LIAUDGINAS, IIf klasė

Kovo 15 dieną antrųjų klasių mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete ir klausėsi dviejų paskaitų. Pirmoje paskaitoje Tikimybių teorijos ir skaičių teorijos katedros doktorantas Paulius Šarka pasakojo apie begalybę. Sužinojome, kad nesvarbu, kokia yra begalybė, ji vis tiek bus begalybė. Pavyzdžiui, dvi begalybės yra tiek pat, kiek viena begalybė. Antrojojoje paskaitoje buvo kalbama apie kompiuterinius žaidimus ir jų kūrimą. Kompiuterijos katedros doktorantas Mantas Puida papasakojo, kad lietuviai, nors ir nėra žinomi pasaulio mastu, vis dėlto yra labai gabūs šioje srityje.

Tikimybių teorijos ir skaičių teorijos katedros doktorantas Paulius Drungilas trumpai apžvelgė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete dėstomas specialybes. Po paskaitų Kompiuterijos katedros doktorantas Linas Būtėnas nuvedė mus apžiūrėti superkompiuterio. Visiems buvo įdomu sužinoti, ar šiuo kompiuteriu įmanoma žaisti kompiuterinius žaidimus. Deja, atsakymas buvo neigiamas. Ekskursiją baigėme Matematikų muziejuje. Išgirdome daugybę įdomių faktų apie lietuvius matematikus, jų organizacijas, tarptautinius matematikų suvažiavimus. Po pietų grožėjomės Vilniaus senamiesčiu.

Ši ekskursija mums labai patiko. Ji padėjo apsispręsti dėl ateities profesijos.