Sekmadienis, 17 Kovas 2013 20:06

Gimnazistų komanda – renginio „Robotiada 2013“ partnerė

Renata BURBAITĖ, mokytoja

2013 m. kovo 16 d. Vilniuje LITEXPO parodų rūmuose pirmą kartą Lietuvoje vyko renginys „Robotiada 2013“. Renginį organizavo VŠĮ „Robotikos Akademija“ kartu su asociacija INFOBALT. Renginio globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Robotiada” - jaunųjų išradėjų sąskrydis. Jo rengėjų tikslas – Lietuvoje auginti būsimuosius išradėjus, būti naujoviškų idėjų ir moderniausių technologijų taikymo iniciatoriais ir suteikti vaikams galimybę tapti sumaniais kūrėjais, aktyviais ir bendradarbiaujančiais, ieškančiais modernių praktinių sprendimų. Renginyje dalyvavo LR Švietimo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos universitetų, kolegijų, modernių technologijų verslo įmonių atstovai, vaikų ir jaunimo ugdymo programų kūrėjai.

Mūsų gimnazijos komanda „Robotiadoje” pristatė mokinių sukurtus robotus, kurie sulaukė daug lankytojų dėmesio. Stendą aplankiusiems vaikams buvo įdomu patiems išbandyti, ką gali robotai. Tėveliai domėjosi, kada mokyklose bus įvestas robotikos kursas. Universitetų ir inovatyvių įmonių atstovai puikiai įvertino mokinių kūrybą, užmezgėme naujų ryšių su mokslininkais, gavome daug patarimų ir paskatinimų tęsti ir plėsti veiklą.

Dėkoju gimnazijos komandos nariams Beatričei Vaicekauskaitei, Kęstučiui Vėtai, Nerijui Jurkūnui (IVa klasė), Jonui Markevičiui (IIIf klasė), Linui Krasnauskui (IIc klasė), Tautvydui Karveliui ir Mindaugui Džiugeliui (IId klasė) už atsakingą požiūrį į darbą, kantrybę ir ištvermę.