Penktadienis, 15 Kovas 2013 18:34

Susipažinkite: naujasis mokyklos prezidentas – Karolis Daugerdas

Enrika LAŠUKAITĖ, gimnazijos mokinių parlamento narė

Šiais metais vasario keturioliktoji gimnazijoje buvo ypatinga ne tik dėl Valentino dienos širdelių ar šaunaus renginio „Mudu Abudu”, bet ir dėl labai svarbaus dalyko – naujojo mokyklos prezidento rinkimų. Gimnazijos mokinių parlamento (GMP) nariai išklausė kandidatų prisistatymus, svarstė ir sprendė, kam šiemet patikėti atsakingas prezidento pareigas, ir... po jaudinančios tylos, suskaičiavus balsus, savo vardą išgirdo dabar jau naujasis gimnazijos prezidentas – antrokas Karolis Daugerdas! Džiaugiuosi turėdama progą jį pakalbinti.

- Kokios mintys sukosi Tavo galvoje, kai sužinojai, kad esi išrinktas mokyklos prezidentu?

- Iš pradžių stengiausi būti ramus, visą tą laiką, kol vyko balsavimas, sėdėjau, patogiai susidėjęs rankas. Visgi po kelių minučių paspaudęs direktoriui dešinę, supratau: „Oho, dabar čia kažkas jau įvyko.“  Mintyse pradėjau dėlioti tolimesnius savo veiksmus.

-Įstojai į GMP būdamas pirmokas. Ar jau tada mąstei apie prezidento postą, ar tik šįmet kilo spontaniška idėja „noriu ir galiu“?

- Galvojau apie tai ir pirmoje klasėje – žodis „prezidentas“ gražiai skambėjo. Neiškėliau savo kandidatūros ir dėl to dabar labai džiaugiuosi. Šiais metais daug ką tikrai matau kitaip, subrendo mano idėjos, tikrai sprendimas siekti prezidento posto nebuvo spontaniškas.

- Ar Tau užtenka 24 valandų per parą viskam suspėti?

- Bet kuriam žmogui 24 valandų padaryti viską būtų per mažai. Kasdien darau tik tai, ką privalau, stengdamasis derinti su tuo, ką noriu daryti. Kai ties privalomais ir norimais darbais atsiras lygybės ženklas, manau, būsiu daug pasiekęs. Tada aš valdysiu laiką.

- Ar tam, kad dabar esi mūsų mokyklos mokinių lyderis, galėjo turėti įtakos vaikystėje skaitytos knygos, žiūrėti filmukai ar spektakliai?

- Iš vaikystės geriausiai atsimenu „Bjaurųjį ančiuką”, todėl labai tikiuosi, kad tai neturėjo jokios įtakos. O jeigu rimtai, tai manau, kad dėl kiekvieno kažkada išgirsto žodžio esu toks, koks esu dabar. Bet jei nebūčiau atėjęs į Juozo Balčikonio gimnaziją, jokie filmukai ar knygelės nebūtų padėjusios užimti šio garbingo posto. Manau, kad ypač teisingai pasielgiau pasirinkdamas šią mokyklą.

- Ar jau esi suplanavęs kokių nors naujovių, ar tiesiog palaikysi tradicijas?

- Žodžio „tiesiog“ prie „palaikysi tradicijas“ šiame klausime nereikėtų. Tradicijų gimnazijoje yra pakankamai daug. Jei sugebėsiu jas visas išlaikyti tinkamai, manau, savo kadenciją galėsiu laikyti pavykusia. Visgi pokyčiai kartais reikalingi. Žiūrėsim.

- Kas yra tavo mūza iš kur semiesi idėjų ir energijos?

- Didžiausiam elektros tiekėjų džiaugsmui ir mano tėvų liūdesiui – iš visagalio interneto.
-  Ar Tave domina politika? Gal ateityje norėtum tapti Lietuvos prezidentu?

- Politika man įdomi, bet tikrai ne tiek, kad ateityje norėčiau tapti Lietuvos prezidentu ar seimūnu.
- Kokiomis savybėmis turi pasižymėti mokyklos prezidentas?

- Gimnazisto garbės kodeksas tinkamai padiktuoja vertybes, kuriomis turėtų remtis bet kuris gimnazistas, įskaitant ir mokyklos prezidentą: sąžiningumu, tolerancija, atsakomybe, draugiškumu bei estetiškumu.

- Ačiū, Karoli, už nuoširdžius atsakymus.