Šeštadienis, 16 Vasaris 2013 16:31

Dainavome gimnazijai ir Lietuvai

Vasario 15 d. Juozo Miltinio dramos teatre skambėjo šventiniai sveikinimai ir dainos – Juozo Balčikonio gimnazijos bendruomenė minėjo atkurtos gimnazijos statuso atgavimo 20-metį ir Lietuvos valstybės atkūrimo 95-metį. Šioms sukaktims buvo skirtas tradicinis, jau septynioliktasis, tarptautinis Dainų festivalis.

Pirmojoje šventės dalyje dabartiniai gimnazistai rašė laišką gimnazijai, skaitė buvusių mokinių laiškus. Kaip pasikeitė gimnazija per dvidešimt metų, kiek abiturientų išleido, kuo gali didžiuotis ir džiaugtis – į šiuos klausimus atsakymo ieškojo ir gimnazistai, ir gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas. Visus sveikino miesto meras Vitalijus Satkevičius, šventės rėmėjas Kęstutis Brazdžiūnas. 2001 metų laidos abiturientas Paulius Šironas savo sveikinimo kalboje pabrėžė, jog gimnazija ugdė jį  kaip laisvą ir atsakingą žmogų, visiems susirinkusiesiems jis linkėjo būti laisviems, oriems, mylėti ir saugoti vieniems kitus.

Antrojoje šventės dalyje – Dainų festivalyje – skambėjo 20 dainų. Festivalį pradėjo buvusi gimnazistė, įvairių muzikinių projektų dalyvė Valerija Iljinaitė. Dainavo gimnazijos bičiuliai, atvykę iš Prienų „Žiburio“, Kėdainių Šviesiosios, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Anykščių Antano Vienuolio, Šiaulių Juliaus Janonio, Radviliškio Vaižganto, Vilniaus Gabijos, Panevėžio Vytauto Žemkalnio, Juozo Miltinio, „Minties“ gimnazijų. Didžiausių aplodismentų susilaukė Latvijos Vecumnieki vidurinės mokyklos merginos, lietuviškai sudainavusios „Nebetyli sirgaliai“. Buvo malonu klausytis ir mūsų gimnazijos dainininkų.

Džiugu, kad apie mūsų festivalį galėjo sužinoti visa Lietuva. Tiesioginis reportažas iš jo buvo rodomas Lietuvos televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“.