Pirmadienis, 14 Sausis 2013 18:49

Jaunieji geografai rinkosi sostinėje

Akvilė GASIŪNAITĖ, IIf klasė

Sausio 3-5 dienomis Vilniaus gatvėse praeiviai galėjo sutikti jaunuosius geografus, pasidabinusius oranžinėmis skarelėmis. Tarp jų buvau ir aš.

Per šias tris dienas aplankėme daugybę įstaigų, muziejų. Seniausiame Lietuvoje zoologijos muziejuje apžiūrėjome eksponatus iš viso pasaulio. Labai nustebome sužinoję, jog čia yra ir Georgo Forsterio, žmogaus, tyrinėjusio nežinomų žemių augaliją bei gyvūniją kelionėje su Džeimsu Kuku, paliktų XVIII a. siekiančių eksponatų. Žaislų atsiradimo, kitimo istoriją nagrinėjome neseniai atsidariusiame Žaislų muziejuje. Apsilankėme LR Aplinkos ministerijoje, kur mums papasakojo apie ministerijos veiklą saugant kraštovaizdį. Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje prie Aplinkos ministerijos diskutavome apie nacionalinius, regioninius parkus, rezervatus. Ne tik vaikinams, bet ir merginoms buvo įdomi St. Brunzos antikvarinių automobilių paroda. Joje pamatėme tokių automobilių, kurių šiandien gatvėse niekuomet nerastume. Neplanuotai apsilankėme A. Vasiljevo suknelių kolekcijos parodoje ir susipažinome su Secesijos mados epocha, kuri karaliavo XIX-XX a. Tada buvo teigiama: „Ant galvos kuo daugiau gamtos!“ Vieną vakarą pas mus svečiavosi dvi studentės, užsiimančios speleologija, t.y. tyrinėjančios natūralius urvus. Jos mums papasakojo, kaip kartu su speleoklubu „Aenigma“  dalyvauja ekspedicijose į kalnus ir leidžiasi į giliausius pasaulyje urvus.

Ši, kaip ir kiekviena, Jaunųjų geografų mokyklos sesija praplėtė akiratį, sužadino norą sužinoti dar daugiau.