Penktadienis, 21 Gruodis 2012 07:28

Gimnazistus aplankė savanoris iš Fortūnos

Agnė KAROSAITĖ, mokytoja

Jau trečius metus iš eilės JBG ispanų kalbos ir kultūros būrelis sulaukia svečių iš Ispanijos. Šiais metais dviem apsilankymais nudžiugino savanoris mokytojas Juan Carlos iš Mursijos regione esančio miestelio skambiu pavadinimu Fortūna. „Ar sunku integruotis į santūrią lietuvių visuomenę, ar Panevėžyje yra ką veikti, ar žiemą nešalta, ar teko kada noras anksčiau matyti sniegą?“ – dažniausiai į tokius klausimus kantriai su šypsena veide atsakinėja Juan Carlos.

Kaip sako ispanas, jo pasas – muzika. Ispanijoje cajón flamenco (kachon flamenko) yra įprastas instrumentas, juo dažnai pritariama tradicinėms čigonų dainoms, cajón išgaunami garsai puikiai dera ir prie populiariosios muzikos. Lietuvoje šį instrumentą išgirsi retai, tad susidomėjimas juo – labai didelis. Juan Carlos groja Panevėžio muzikos mokyklos orkestre, įspūdingais ritmais linksmina draugus, o gruodžio 12 dieną dalyvavo JBG dvyliktokų gimtadienio koncerte.

„Lietuvoje gera groti, čia jaučiama pagarba muzikos menui. Muzika padėjo užmegzti daug įdomių pažinčių“, - džiaugiasi savanoris. Pasiklausyti pietietiškų mušamųjų turėjome progą ir mes: pirmojo susitikimo metu Juan Carlos ne tik papasakojo apie instrumento kilmę bei vystymąsi, bet ir supažindino su tradiciniais Ispanijos ir Pietų Amerikos ritmais.

Per antrąjį susitikimą Juan Carlos pasakojo apie Ispaniją ir jos kultūrą. Anot savanorio, geriausiai jo šalį apibūdinantis žodis yra įvairovė. Tik jis tinka kalbant apie visų Ispanijos regionų papročius, šventes, gastronomiją, architektūrą, dialektus ir 4 oficialias šalies kalbas.

Padūsavę žiūrėdami į saulėtų pakrančių nuotraukas, pažvelgiame pro langą: Panevėžys prisnigtas ir vėjuotas, o mums knieti paklausti, kaip pietiečiui sekasi priprasti prie žemos temperatūros. „Labai šalta“, - šią gerai išmoktą frazę tądien jau ne pirmą kartą kartoja Juan Carlos. Tačiau sniegas ir pūgos jam netrukdo kasdien važiuoti į darbą Bernatonių ir Pažagienių darželiuose-mokyklose, dėstyti ispanų kalbą Panevėžio rajono pedagogams, muzikuoti orkestre ir mokytis lietuvių kalbos. Ispanas su susižavėjimu cituoja Vytautą Kernagį, mėgaujasi silke ir žavisi žiemą ūkanota Lietuvos saule: tokios giedrame Mursijos danguje nepamatysi.