Pirmadienis, 26 Lapkritis 2012 19:32

Abiturientus aplankė moderni laboratorija

Karolina KOŽENIAUSKAITĖ, IVe klasė

Praėjusią savaitę į gimnaziją atvykusi Vilniaus universiteto „Mobilioji bioklasė“ ypač sudomino biologiją pagal išplėstinio kurso programą besimokančius abiturientus. Pirmąją šalyje mobilią laboratoriją, supažindinančią mokinius su naujausiais biomokslų pasiekimais, atgabenę studentai, tarp kurių buvo ir mūsų gimnazijos auklėtinių, gimnazistams pravedė apie keturias valandas trukusią pamoką su praktiniais užsiėmimais.

Mūsų mokyklos ketvirtokai su neįtikėtinu smalsumu darė visas užduotis: atliko tikrą mokslinį eksperimentą – darydami ląstelės DNR molekulės elektroforezę aiškinosi, ar joje nėra Laimo ligą sukeliančios bakterijos bei erkinio encefalito viruso DNR, analizavo duomenis kaip medicinos diagnostikai, dirbo su automatinėmis pipetėmis ir net varžėsi tarpusavyje. Sveikiname IVc klasės mokinį Paulių Eiduką, vieną užduotį įveikusį greičiausiai iš visų.

Praktiškai pritaikyti paskaitos metu įgytas žinias abiturientams padėjo buvę mūsų mokyklos gimnazistai, dabar Vilniaus universiteto studentai Mindaugas Potapovas, Greta Jarockytė ir Sima Kokalaitė. Be to, „Mobiliosios bioklasės“ komanda abiturientams papasakojo apie Vilniaus universitetą, gamtos mokslų studijas ir įsidarbinimo pagal specialybę galimybes. Jau 42 šalies mokyklas aplankę „Mobiliosios bioklasės“ studentai paskelbė, kad tūkstantąja šioje laboratorijoje dirbusia mokine tapo gimnazistė Rusnė Glinskytė iš IVe klasės. Nusivylusių renginiu, matyt, nebuvo – smalsumas nugalėjo nuovargį, o gauti pažymėjimai, patvirtinantys įgytus praktinius gebėjimus, privertė pasijusti dar geriau. Tikimės, kad „Mobilioji bioklasė“ neaplenks mūsų mokyklos ir kitąmet!