Šeštadienis, 27 Spalis 2012 09:20

Fotografijos galerijoje – gimnazistų darbai

Odeta KAUNĖNAITĖ, IVf klasė

Panevėžio fotografijos galerija surengė tradicinę jaunųjų miesto fotografų darbų parodą „Blyksniai 2012“. Šiais metais parodoje eksponuojami ir septynių Juozo Balčikonio gimnazijos mokinių kūriniai.

Ugnė Mečionytė (IIa klasė) fotografuoti pradėjo prieš ketverius metus. Šioje parodoje ji eksponuoja romantines fotografijas. IIb klasės mokinės Akvilės Barauskaitės fotografijų tema – makroorganizmai ir gamta. Gimnazistė juokauja: „Nemėgstu fotografuoti žmonių, galbūt dėl to, kad nerandu tinkamų modelių“. Dar viena parodos dalyvė – Kamilė Krasauskaitė (IIIb klasė). Gimnazistė sakė fotografija susidomėjusi ne šiaip sau – jos tėtis fotografas. Pirmą savo nuotrauką juostiniu fotoaparatu Kamilė padarė būdama vos 8-erių. IIIc klasės gimnazistė Monika Palaikytė prisipažino fotografuodama pastebėjusi, kad tai jai neblogai sekasi, todėl pradėjusi tobulinti įgūdžius. IIIf klasės mokinys Jonas Markevičius sakė, jog jį įkvėpė troškimas eksperimentuoti. Gimnazisto patarėjas yra žinomas fotomenininkas Saulius Saladūnas.

Nors ketvirtokų mokslo metų pabaigoje laukia egzaminai, tačiau dvi mūsų gimnazijos abiturientės nesėdi nuolatos prie knygų, jos randa laiko ir savo kūrybiniams darbams. IVb klasės mokinė Vidmantė Visockaitė save vadina iliustratore, nes ji fotografuodama dažniausiai neieško prasmės: niekada neplanuoja kadrų, nekuria scenarijų, viskas įvyksta spontaniškai. Domantė Macijauskaitė (IVg klasė) prisipažino pagauta įkvėpimo visus darbus atidedanti į šalį ir einanti materializuoti savo kūrybinių minčių.

Apsilankyti Panevėžio fotografijos galerijoje ir pamatyti įspūdingus mūsų gimnazijos bendruomenės narių bei kitų mokyklų mokinių darbus labai įdomu ir naudinga – iš jų galima pasisemti peno apmąstymams. Paroda vyks iki lapkričio 11 dienos.