Antradienis, 16 Spalis 2012 15:48

Pirmokai susipažino su geriausiais praėjusių mokslo metų kūrybiniais-projektiniais darbais

Renata BURBAITĖ, mokytoja

Ankstyvą spalio 16-osios rytą prie gimnazijos aktų salės būriavosi pirmokai. Jie rinkosi į kūrybinių-projektinių darbų konferenciją. Šiemet konferencijoje pranešimus skaitė penkių geriausių darbų autoriai.

Nuo pat mažens IVa klasės mokinė Beatričė Vaicekauskaitė yra animacijos gerbėja. Iš pradžių mergina piešdavo animacinių filmukų veikėjus (tokius kaip Songokas arba Kenčis Himura), tačiau paaugusi suprato, kad gali kurti animaciją pati. Klausytojams Beatričė aiškiai ir suprantamai papasakojo apie animacijos kūrimo ypatumus. Ateityje mergina svajoja tapti animatore.

IIe klasės mokinys Gediminas Povilavičius susirinkusiesiems papasakojo savo giminės tremties istoriją. Manau, kad išklausę Gedimino pasakojimą daugelis pirmokų norės daugiau sužinoti apie savo šaknis.

IId klasės mokinė Dovilė Maižvilaitė šilko tapybos techniką išbandė mokydamasi „Vyturio“ progimnazijoje. Tąkart jos kūrinys buvo eksponuojamas mažoje mokyklos parodoje. Dovilė nusprendė tęsti pradėtą darbą, nes mano, kad tapyti ant šilko yra įdomiau nei piešti ant drobės ar popieriaus lapo. Jos kūrybinis-projektinis darbas „Rudeninis langas“ puošia gimnaziją.

Gimnazijoje turime nemažą būrį vaikinų, besidominčių technika ir elektronika. IVa klasės mokinys Kęstutis Vėta ir IIIe klasės mokinys Karolis Vyčius save drąsiai gali vadinti robotų konstruktoriais ir programuotojais. Jų sukonstruotas robotas-piešėjas Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape įvertintas pirmosios vietos diplomu. Konferencijoje vaikinai pasidalino robotų konstravimo paslaptimis.

IIc klasės mokinės Ignė Guobužytė ir Gabija Nainytė domisi mada. Merginos pristatė lengvą, gatvės ir hipių stilių primenančią kolekciją. Svarbiausias kolekcijos akcentas – batikos technika dažyti marškiniai. Ignės ir Gabijos sukurtus marškinėlius galima dėvėti ne tik pristatymų salėje, bet jais pasipuošus išeiti ir į gatvę.

Konferencijos darbą apibendrino direktoriaus pavaduotoja ugdymui L.Dyburienė, geriausių darbų autorius pasveikino ir padėkos raštais apdovanojo gimnazijos direktorius R.Dambrauskas.

Ar jums būtų įdomu sužinoti, kas sieja tanką, sraigtasparnį ir Moną Lizą? Ar girdėjote, kad vienas iš labiausiai paplitusių Žemės plutos elementų aliuminis padidina riziką susirgti kai kuriomis onkologinėmis ligomis? O kad regos sistemos moksliniams tyrimams dažniausiai pasitelkiamos katės? Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daug daugiau naujų dalykų sužinosite, jei pasirinksite nelengvą, bet labai įdomų tyrėjo kelią.