Ketvirtadienis, 11 Spalis 2012 19:56

Dominykas Panevėžį įsivaizduoja protingą

Juta LIUTKEVIČIŪTĖ, IVa klasė

Spalio 10-ąją – Vietos savivaldos dieną – Panevėžys pratęsė praėjusiais metais pradėtą tradiciją –  savivaldybėje vėl buvo surengti jaunojo miesto mero rinkimai. Kaip ir pernai, pasiūlyti savo kandidatus į mero postą buvo pakviestos visos gimnazijos, bet šįkart į rinkimų kovą stojo tik keturių mokyklų atstovai – Juozo Balčikonio, Vytauto Žemkalnio, „Minties“ ir 5-osios gimnazijų mokiniai.

Mūsų gimnazijai ir šiemet atstovavo mokinių parlamento prezidentas Dominykas Šliažko. Jis, beje, buvo vienintelis vaikinas, pretendavęs į mero postą. Dominyko rinkimų šūkis – „Panevėžys – miestas, kuriame lengva gyventi“. Gimnazistas kvietė tobulinti viešąjį transportą, infrastruktūrą, pristatė šešis „protingo“ miesto požymius.

Kitų mokyklų atstovai – Justina Kairytė („Minties“ gimnazija), Silvija Benotaitė (Vytauto Žemkalnio gimnazija) ir Monika Stepukaitė (5-oji gimnazija) – taip pat kalbėjo apie savą miesto viziją. Pasak miesto tarybos narių, kurie komentavo kiekvieno moksleivio kalbą, kai kurių pasisakymai dėl išdėstytų didelių užmojų, gana sunkiai įsivaizduojamų idėjų labiau priminė kandidatų į Seimą, o ne į miesto mero postą.

Po kiekvieno kandidato kalbos ir klausimų lavinos vyko slaptas balsavimas (balsuoti galėjo po 6 moksleivius iš kiekvienos gimnazijos), į antrąjį rinkimų turą pateko Justina Kairytė ir Monika Stepukaitė. Pastaroji po vieną minutę trukusios antrosios kalbos ir tapo jaunąja miesto mere. Tarybos narių dovanos, sveikinimai, linkėjimai ir su jaunąja kartą siejami lūkesčiai pylėsi kaip iš gausybės rago. Sunku pasakyti, ar mes, gimnazistai, savo kailiu pajusime, kaip jaunoji miesto merė keis mūsų gyvenimą, kaip ir buvo žadėjusi. Ko gero, tai tik simbolinis laimėjimas, paskatinimas ir padrąsinimas prisijungti prie miesto kūrimo, jo vizijos tobulinimo. Meras būsi ar ne meras – vis tiek esi neatsiejama miesto dalis.