Pirmadienis, 01 Spalis 2012 15:46

„Tyrėjų nakties 2012“ renginiai Kauno technologijos universitete

Renata BURBAITĖ, mokytoja

Rugsėjo 28-ąją visoje Lietuvoje vyko daugiau kaip dvylikos valandų mokslo renginių maratonas. Duris atvėrė dešimtys aukštųjų mokyklų fakultetų ir laboratorijų, kur „Tyrėjų nakties“ dalyviams buvo pristatytos mokslo pasaulio paslaptys ir atradimai. Šiais metais „Tyrėjų naktis“ vyko aštuntą kartą.

Didelis mūsų gimnazistų būrys vyko į Kauno technologijos universiteto organizuojamus „Tyrėjų nakties“ renginius. Buvome pakviesti pademonstruoti LEGO robotus, papasakoti apie robotų konstravimo ir programavimo ypatumus. Šiam renginiui ruošėmės iš anksto: sukonstravome robotą-humanoidą ir „išmokėme“ jį vaikščioti, išbandėme, ar gerai piešia robotas-piešėjas, kuris pavasarį buvo pristatytas jaunųjų mokslininkų konkurse, atkūrėme pernai sukonstruotą robotą, mokantį sudėlioti Rubiko kubą. Kad būtų įdomiau ir lankytojai pajustų konstravimo bei programavimo skonį, į Kauną vežėmės dar 5 rinkinius – iš juose esančių detalių besidominteji galėjo patys sukonstruoti robotą ir sukurti jo valdymo programą. Susidomėjimas robotais buvo didžiulis, nuobodžiauti nebuvo laiko.

Gimnazistai apsilankė ir kituose renginiuose: fizikos laboratorijoje atliko matavimus, sužinojo, kaip gaminamos mikroschemos, išbandė mintimis valdomą skraidyklę.

Tokie renginiai skatina visuomenę domėtis mokslo naujovėmis. Tikiu, kad ne vienas iš renginyje dalyvavusių gimnazistų pasirinks fizinių arba technologinių mokslų studijas ir ateityje praturtins mokslą naujais atradimais.