Sekmadienis, 30 Rugsėjis 2012 19:52

TEDxJBG konferencijoje skambėjo penkios kalbos

Violeta TUNKŪNIENĖ, TEDxJBG organizatorė

Rugsėjo 26-ąją – Europos kalbų dieną – gimnazijoje vyko jau antroji TEDxJBG konferencija. Į jos rengimo darbus buvo įtraukti ir pirmokai: Id klasės mokiniai Augustė, Martynas, Kornelija, Diana, Julija ir Gerda sukūrė labai įspūdingus skelbimus, kviečiančius dalyvauti konferencijoje. Tie patys projekto dizaineriai šešiomis kalbomis išrašinėjo mokyklos fojė langus.

Pavasarį vykusi pirmoji TEDxJBG konferencija buvo skirta TED konferencijų unikalių minčių sklaidai gimnazijoje: pradedant inovatyviomis mokyklos modelio idėjomis, baigiant sąmoningais sapnais, vaistais nuo vėžio, paslaptingu povandeniniu pasauliu. Visi konferencijos pranešimai buvo skaitomi anglų kalba.

Antroje TEDxJBG konferencijoje kalbėta anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, ispanų kalbomis.  Mokiniai pranešimų temas rinkosi patys.

Jau antrus metus konferencijoje aktyviai dalyvaujantis ketvirtokas Paulius šį kartą gražia taisyklinga anglų kalba sužavėjo visą auditoriją žinia apie laiko kapsulę. Visi konferencijos dalyviai gavo interneto adresą, kuriuo galima rašyti laišką ateinančioms kartoms – laiko kapsulė sugrįš į Žemę tik po 50 tūkstančių metų.

Nebe naujokai TEDxJBG ketvirtokai Juta ir Albinas prikaustė visos auditorijos dėmesį, pristatydami naujausius savo bendraamžių menininkų lietuvių, gyvenančių ir kuriančių užsienyje, darbus. Agnė, praeitoje konferencijoje pareiškusi norą būti politike, šįkart ėmėsi nagrinėti labai jaudinančią vaikų išnaudojimo temą. Besidominti psichologija ketvirtokė Morta šioje konferencijoje kalbėjo apie psichotropinius vaistus.

Ketvirtokėms Linai su Miglei prireikė net dviejų ekranų: viename  buvo rodomi be galo preciziškai nupiešti Linos natiurmortai, portretai, skulptūros. Kitame ekrane kaip fonas draugės kūrybai skambėjo Miglės pianinu atliekami kūriniai. Šį labai originalų merginų sprendimą įgyvendinti padėjo Justas iš IVe klasės.

Marius (IVa), praeitoje konferencijoje nagrinėjęs statistikos problemas, šįkart apžvelgė gražiausias ir įspūdingiausias pasaulio vietas. Mokiniai penkiomis Europos kalbomis priminė pagrindinius faktus apie pasaulio kalbas. Edvinas iš IIIe klasės naudodamasis įvairiomis schemomis ir diagramomis įrodė, kad muzika yra raktas į pasaulį. Benas iš IIa klasės prancūziškai paaiškino prancūzų kalbos svarbą, Greta ir Milda iš IVf klasės kalbėjo apie Disneilendą Paryžiuje. Pandų ir delfinų problemas vokiškai nagrinėjo ketvirtokai Dovilė, Viktorija, Tomas ir Vaida, o Monika su Karoliu iš IIIc klasės svarstė emigracijos problemą.

Kaip elgtis prie stalo kitose pasaulio šalyse, mokė Milda iš IVf klasės, konferencijai parengusi du pranešimus: vieną nuostabia prancūzų kalba, kitą ne mažiau skambia anglų kalba. Beje, už „dvigubą“ dalyvavimą konferencijoje Milda nusipelnė visos auditorijos džiugių katučių. Labai puikių patarimų apie maistą išgirdome iš ketvirtokės Viktorijos. Apie genetiškai modifikuotą maistą išsamų pranešimą anglų kalba perskaitė Greta iš IVg klasės.

Nors konferencija užtruko ilgiau nei buvo numatyta, bet praleistas laikas tikrai nė vienam neprailgo.