Trečiadienis, 26 Rugsėjis 2012 06:32

Gimnazistai prisiminė genocido aukas

Aleksandra KUBILIŪTĖ, IIb klasė

Mūsų gimnazijos mokinės, vadovaujamos mokytojos Auksės Sereikienės, rugsėjo 21 dieną dalyvavo respublikinėje pilietinėje akcijoje „Simbolinė knyga žydų tautai“. Renginys buvo skirtas Lietuvos žydų genocido dienai paminėti ir vyko Panevėžio rajone, Kurganavoje, žydų genocido aukų kapinėse. Į pilietinę akciją nuo miesto centro iki pat Kurganavos dviračiais atvažiavo ir keli miesto žydų bendruomenės nariai bei Panevėžio M.Rimkevičaitės technologinės mokyklos tolerancijos ugdymo centro nariai.

Renginį vedė gimnazistės Akvilė Barauskaitė (IIb) ir Aleksandra Kubiliūtė (IIb), gitaros skambesiais ir dainomis jį paįvairino Domantė ir Dovilė Bikulčiūtės (IIId). M.Rimkevičaitės technologinės mokyklos mokinės skaitė pranešimą apie jų pačių parašytą simbolinę knygą „Žymūs žmonės, susieti su Lietuvos žeme“, kurioje pasakojama apie žydų tautybės Nobelio premijos laureatus, susijusius su Lietuva giminystės ryšiais. Ema Masilionytė (IIb) pristatė simbolinę knygą „Panevėžio miesto šviesuoliai žydai“, kurią per pilietinio ugdymo pamokas parašė IIb klasės gimnazistai, surinkę informaciją apie kadaise mūsų gimnazijoje mokslus ėjusius žydų tautybės vaikus, žydų bendruomenę Panevėžyje, Pasaulio teisuolius.

Renginio pabaigoje pagerbėme žydų genocido aukas žvakių liepsnelėmis ir gėlių puokšte. Atsisveikindami su Panevėžio žydų bendruomenės nariais, gavome dovaną gimnazijai – bendruomenės pirmininko pavaduotojas Jurijus Smirnovas mums įteikė žydų kalendorių.