Pirmadienis, 21 Gegužė 2012 21:29

Klaipėda praplėtė jaunųjų geografų akiratį

Akvilė GASIŪNAITĖ, If klasė

Jaunųjų geografų mokyklos (JGM) nariai pavasario sesijai pasirinko Klaipėdą. Pirmoji pažintis uostamiestyje – Jūrinių tyrimų centras. Jame gavome puikią progą pamatyti profesionalias laboratorijas, kuriose tiriamas vandens užterštumas. Ypač įdomu buvo moksliniame jūrų tyrimų laive. Apžiūrėjome visiškai naują laivą, susipažinome su jo paskirtimi. Užlipę ant kapitono tiltelio gėrėjomės mygtukų, ekranų gausybe, norintieji galėjo atsisėsti ir į aukštą kapitono kėdę!

Melnragės meteorologijos stotyje apžiūrėjome modernius prietaisus, kuriais sudaromos orų prognozės. Čia pat – Baltijos jūra ir Klaipėdos uosto molai – vartai į atvirus vandenis. Besiklausydami įdomių pasakojimų apie Melnragę bei jos apylinkes, mėgavomės pajūrio vėju ir modami išlydėjome išplaukiantį iš uosto laivą.

Antrąją sesijos dieną pradėjome Klaipėdos jūrų uoste. Paskaitą apie jį įdomiai ir gana šmaikščiai skaitė pats generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas su rinkodaros ir administracijos direktoriumi Artūru Drungilu. Jie mums papasakojo apie uosto veiklą, krovą, ateities planus. Sužinojome, kad vienintelis Lietuvoje jūrų uostas yra sparčiai augantis, išsiveržęs į lyderio pozicijas tarp pajėgiausių Pabaltijo uostų.

Aplankėme Vakarų Baltijos laivų statyklą – gilinomės į laivų „gimimo“ istoriją, stovėdami doke prie iškelto laivo jutome jo tikrąjį didumą.

Įdomiai praleidome antrosios dienos vakarą – susitikome su klaipėdiete, buvusia JGM moksleive Violeta Baltūsiene. Mūsų pažintinis pasivaikščiojimas prasidėjo pačiame Klaipėdos geografiniame centre. Vėliau patraukėme į senamiestį, kuris didžiuojasi gausybe mažųjų skulptūrų. Apžiūrėjome „Keturis vėjus“, „Vaikystės svajonę“, „Juodąjį vaiduoklį“, „Anikę iš Taravos“. Kas tik norėjo, galėjo pašnabždėti bronziniam peliukui į ausį savo norą. O jau kitą dieną keli sesijos dalyviai prasitarė, kad jų norai išsipildė... Akį džiugino ir laivas „Meridianas“, retas rankiniu būdu pakeliamas tiltas.

Trečiąją dieną lankėmės Klaipėdos miesto turizmo informacijos centre. Sužinojome, kokių turistų čia apsilanko, kuo jie domisi atvažiavę, įsigijome suvenyrų. Miesto savivaldybėje išgirdome apie miesto plėtrą, ateities vizijas. Užsukome ir į netoliese esantį viešbutį, kur iš dvidešimto aukšto galėjome apžvelgti miesto panoramą. Nuvykusius į Klaipėdos universiteto Mokslo ir technologijų parką mus pasitiko Paulius Kutys. Jis pristatė parko veiklą, projektus, mus visus apstulbino lietuvių pasiekimai kuriant kovinius robotukus. Aplankėme laboratorijas, mikroskopu apžiūrėjome uodo lervą, paimtą iš čia pat esančių Kuršių marių, pamatėmę patalpas, kur laikomi virusai ir bakterijos!

Linksmai prabėgo visi sesijos vakarai: varžėmės „protų mūšyje“, statėme laivus, žaidėme šaradas, ieškojome paslėpto lobio, surengėme smagią vakaronę.

Vasaros stovykla birželio pabaigoje vyks Molėtų rajone, prie Želvos ežero. Ten mūsų gretas papildys naujas jaunųjų geografų būrys, kuriam mes, senbuviai, surengsime krikštynas. Tai bus smagu!