Ketvirtadienis, 17 Gegužė 2012 19:45
Valerija žada gimnazijai ypatingą dovaną
Rūta VAZNONYTĖ, IVe klasė

Man teko imti interviu iš daugybės įvairių žmonių, tačiau dar niekada prie diktofono nebuvau pasisodinusi draugės. Šį kartą man į klausimus prie arbatos puodelio atsakė mūsų gimnazijos IIf klasės mokinė, Lietuvoje sparčiai populiarėjanti ir daugeliui šalies žmonių iš televizijos projekto „Lietuvos balsas“ pažįstama dainininkė Valerija Iljinaitė.

- Aš apie tave žinau labai daug, bet dauguma žmonių dar nelabai gerai tave pažįsta, tad jiems tikrai įdomu, kada supratai, kad turi gabumų ir talentą dainuoti.

- Manau, kad kiekvienas žmogus į pasaulį ateina su tam tikra paskirtimi, vizija ar tiesiog likimu. Nuo pat mažens jaučiau didelį potraukį menams, žinoma, ypač muzikai. Visų pirma smuikui, o dainavimas irgi visada buvo galvoje. Nežinau nė kaip paaiškinti, bet nuo pat mažens jaučiau, kad vieną dieną dainuosiu, būsiu scenoje ir t.t. Manau, jog tai tiesiog mano likimas.

- Daugelis žmonių mano, kad jų likimas – scena, bet ne visi jie scenai tinka. Kokių menininkų ir dainininkų nemėgsti?

- Visada stengiuosi išlikti tolerantiška ir žiūrėti į viską kuo pozityviau. Kuo daugiau skirtingų žmonių, tuo įdomiau! Nemėgstu tokių žmonių, kurie save iškelia aukščiau už muziką. Aš kasdien kartoju, kad svarbiausia yra mylėti muziką, dainą, tuomet ir ji pamils tave. Žmonės nėra akli, žmonės turi širdis, jie jaučia, jaučia tai, ką jauti tu, todėl reikia būti sąžiningam tiek pačiam sau, tiek kitiems.

- Kaip tu pasirenki, ką atliksi scenoje?

- Viskas priklauso visų pirma nuo mano vidinės būsenos ir ką aš noriu pasakyti tą akimirką. Projekte „Lietuvos balsas“ būna labai įvairiai: kadangi tai visų pirma yra konkursas, manau, svarbiausia čia save atskleisti kuo įvairiau ir kuo įdomiau. Kaskart norisi nustebinti, sužavėti. Visada atsižvelgiu į savo mokytojų Rositos Čivilytės, Merūno bei klausytojų pastabas, pasiūlymus.

- Neseniai internete įsikūrė oficiali tavo fanų grupė? Ką apie tai manai? Ar tai įvertinimas tau, tokiai jaunai?

- Žmonės, jeigu norite mane įsiutinti – kalbėkite apie amžių! Aš nemanau, kad esu labai jauna. Noriu tobulėti čia ir dabar. Nenoriu laukti senatvės, todėl nekenčiu, kai man kartoja, jog viskas tik ateityje – prieš akis. O fanų puslapis yra labai įdomus dalykas. Kai sužinojau, tikrai labai nudžiugau. Labai gera, kai įdedi pastangų į kažkokį darbą, o paskui viskas pamažu pradeda atsipirkti. Gera kaskart matyti, kaip auga skaičius žmonių, kurių širdis aš pasiekiau. Tai pats geriausias jausmas pasaulyje.

- Kokie tavo idealai muzikos pasaulyje?

- Mano idealai – tai Jessie J, Rosita Čivilytė, labai žavi Jazzu... Tai puikios atlikėjos, bet visų pirma asmenybės. Šiais laikais vien balso nepakanka, manau, kad iš šių žmonių yra ko pasimokyti ne tik muzikos srityje. Manau, kad jos labai charizmatiškos, unikalios kūrėjos. Štai to dabar aš ir stengiuosi išmokti – būti savimi.

- Tai ar geras jausmas stovėti scenoje kartu su savo dievaitėmis ir mokytis iš jų?

- Taip! Tai galimybė, apie kurią visada svajojau, ir esu joms labai dėkinga.

- Žinau, kad turi keletą svajonių dainų, kurias norėtum padainuoti.

- Labai daug tokių dainų... Iš tiesų vienos net negalėčiau išskirti... Šiuo metu, manau, tai būtų Leonos Lewis daina „I see you“ iš filmo „Avataras“. Dar viena labai graži daina, kurią svajoju atlikti, yra Laros Fabian bei Andrea Bocelli „The prayer“.

- Ir kaip tu spėji viską suderinti?!

- Stengiuosi iš paskutiniųjų viską suderinti kiek tik įmanoma labiau. Tačiau kuo toliau, tuo sunkiau darosi. Labai džiaugiuosi, kad turiu puikių draugų, kurie man iš tiesų labai nuoširdžiai padeda ir palaiko. Mokykloje visada gera būti, nes dauguma mokytojų mane labai palaiko, supranta, padeda, visada paaiškina temas, kurias praleidau. Ypač esu dėkinga lietuvių kalbos mokytojai Raimondai Dunauskienei už ypač didelį palaikymą. Ji yra žmogus, duodantis labai daug ir nieko neprašantis už tai. Labai džiaugiuosi, kad man teko pažinti šią mokytoją.

- Girdėjau, kad žadi padovanoti gimnazijai koncertą.

- Žinoma, pažadu! Galbūt net šiemet. Galbūt ir ne viena dainuosiu, pakviesiu ir svečių iš „Lietuvos balso“! Tai bus dovana ir mokyklai, ir Panevėžiui!