Pirmadienis, 14 Gegužė 2012 20:55

Išleidusi poezijos knygą Juta suka į žurnalistiką

Simona PRANULYTĖ, IIIe klasė

Gegužės 10 dieną nemažai gimnazijos mokinių ir mokytojų susirinko į Perskaitytų knygų gerą knygyną dalyvauti gimnazistės Jutos Liutkevičiūtės (IIIa) pirmosios poezijos knygos pristatyme. Renginį, kuris simboliškai sutapo su prasidedančiu Poezijos pavasariu, jaunoji poetė pradėjo dėkodama savo tėvams ir visiems, prisidėjusiems leidžiant knygą.

Visiems puikiai pažįstama buvusi gimnazijos prezidentė Juta sakė kurti eiles pradėjusi dar būdama maža. Vėliau, auklėtojos ir lietuvių kalbos mokytojos Danutės Ašerienės skatinama, ji ėmė dalyvauti įvairiuose konkursuose, buvo pastebėta bei įvertinta. Toji sėkmė ir auklėtojos užsidegimas tapo varomąja jėga, kuri ir paskatino Jutą išleisti savo poezijos knygą. „Stūmoklis“ – taip gimnazistė pavadino savo lietuvių kalbos mokytoją.

Knygos autorę sveikino direktoriaus pavaduotoja Danutė Sliosoraitė. Ji negailėjo gimnazistei gražių žodžių, žavėjosi jos eilėraščiais ir palinkėjo išbandyti save kitose srityse. Etikos mokytoja Virgina Šakėnienė taip pat gyrė Jutos talentą ir prisipažino, kad, vos tik pamačiusi ją pirmoje gimnazijos klasėje, jau žinojo, jog iš jos galima daug tikėtis. Mokytoja Danutė Ašerienė pabrėžė poetės eilėraščių savitumą ir originalumą bei palinkėjo kitą kartą išleisti eseistikos knygą. Didžiausias įvertinimas Jutai buvo direktoriaus ir muziejaus vadovo Vytauto Baliūno dėmesys. Sveikinimų negailėjo gausiai susirinkę gimnazistės draugai. Man pačiai irgi buvo smagu bendradarbiauti su Juta iliustruojant knygą nuotraukomis. Tokias pagyras girdėdami, Jutos tėvai, kiek suglumę, tačiau laimingi, pasveikino dukrą ir džiaugėsi, kad išaugino ją drąsią ir nebijančią tarti žodžio.

Renginyje Juta stengėsi kurti neformalią, jaukią atmosferą ir tai jai puikiai pavyko. Nors gynėsi, kad nežino, kaip tokie dalykai vyksta, nes knygą leidžia pirmą kartą, renginys praėjo puikiai ir visiems paliko daug gerų emocijų. Tarp sveikinimo ir padėkos kalbų autorės eilėraščius skaitė jos draugai ir ji pati, fone skambėjo muzika iš patefono, o ir istorijų smagių prisiklausyti buvo galima iki soties.

Nors visi pripažino Jutos talentą ir po pristatymo prie poetės rikiavosi eilė norinčiųjų gauti autografą, ji pati sakė į savo kūrybą ir knygos išleidimą žiūrinti gana skeptiškai. Paklausta, ką reiškia turėti rankose savo knygą, atsakė, kad jaustųsi taip pat, jeigu jos ir nebūtų, tačiau smagu, jog pasitaikė tokia galimybė. Juta teigė, kad išleidusi knygą pasijuto laisva nuo poezijos ir prie jos nežadanti grįžti – dabar ją dominanti žurnalistės karjera.

Norintieji įsigyti Jutos Liutkevičiūtės poezijos knygą gali kreiptis į autorę. Knygos kaina 7 litai.