Trečiadienis, 04 Balandis 2012 17:55
Gimnazija vėl subūrė jaunuosius kūrėjus
Kotryna MIKALAUSKAITĖ, Evelina MATEKONYTĖ, IIIa klasė

Prieš pat pavasario atostogas mūsų gimnazija pakvietė jaunuosius literatus į tradicinį Panevėžio apskrities jaunųjų kūrėjų sambūrį. Renginyje, kuris šįkart buvo skirtas Juozo Balčikonio 127-osioms gimimo metinėms ir gimnazijoje veikusios ,,Meno kuopos“ 90-mečiui, dalyvavo kuriantys mokiniai iš Vytauto Žemkalnio, „Minties“, 5-osios, Panevėžio rajono Velžio, Raguvos ir Juozo Balčikonio gimnazijų. Į literatų šventę atvyko buvęs mūsų gimnazistas, respublikinių meninio skaitymo konkursų laureatas, radijo laidų vedėjas Paulius Šironas. Svečiai buvo supažindinti su mokykla, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės klasėje vyko pamokėlė, skirta J.Balčikoniui ir ,,Meno kuopai“.
Savo poeziją, prozą, esė skaitę jaunieji kūrėjai sužavėjo klausytojus ir nusipelnė aplodismentų bei šypsenų. Ypač jaukią atmosferą kūrė P.Širono skaitomi lietuvių poetų eilėraščiai, šilta arbata ir mokytojos Lilijos Svalbonienės kepti migdoliniai sausainukai (ne vienam kilo noras pasiteirauti recepto). Gitaros bei akordeono garsai padėjo atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Jaunieji kūrėjai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais.