Sekmadienis, 25 Kovas 2012 14:55
Prasmingi Bitės skaitymai
Rūta Kliorytė, IIIa klasė

„Žodis galingas, o jeigu tiesos – amžinas“, – tokia sentencija nuskambėjo kovo 17-ąją, Panevėžio kraštotyros muziejuje minint Gabrielės Petkevičaitės-Bitės vardo bei gimimo dieną.  Čia buvo skaitomi garsiosios Panevėžio krašto rašytojos, visuomenininkės, filantropės tekstai, aktualūs ir šiandien.
Į G.Petkevičaitės-Bitės metinių minėjimą susirinko įvairūs žmonės – visuomenės veikėjai, menininkai, mokiniai. Tarp skaitytojų buvo ir mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ašerienė bei gimnazistė Rūta Kliorytė. Kiekvienas turėjo galimybę skaitydamas ištraukas atsisėsti į Bitės kėdę. Atmosfera buvo magiška: tariant G.Petkevičaitės-Bitės žodį rodėsi, jog ji pati yra šalia, klausosi ir džiaugiasi. Pamerkta balta gimtadienio rožė bei skaitymai buvo tarsi padėka G.Petkevičaitei-Bitei už jos viso gyvenimo triūsą. Po renginio visi jaukiai šnekučiavosi gurkšnodami pavasarinę sulą, žolelių arbatą.