Antradienis, 20 Kovas 2012 17:01

Matematikų varžybose iškovotos aukštos vietos

Birutė DIRŽYTĖ, mokytoja

Šiaulių universiteto Matematikos ir informatikos fakultete vyko 42-osios Lietuvos ir Latvijos gimnazijų I–IV bei vidurinių mokyklų IX–XII klasių mokinių matematikos varžybos. Jose dalyvavo ir mūsų gimnazistai.

Šį kartą matematikos varžybos, kuriose, be 402 Lietuvos mokinių, dalyvavo ir 50 Latvijos atstovų, buvo išskirtinės – finansuojamos iš Europos Sąjungos programos LatLit projekto „MatNet“. Projektą vykdo Šiaulių ir Latvijos žemės ūkio universitetų matematikos katedros.

Matematikos varžybos gabiausiems mokiniams – tarsi tarpinė stotelė prieš nacionalinę olimpiadą. Dešimt asmeninėje įskaitoje geriausius rezultatus pasiekusių mokinių bus pakviesti į respublikinę olimpiadą.

Varžybų nugalėtoja tapo Vilniaus miesto mokinių komanda, o asmeninėje įskaitoje mūsų gimnazistams sekėsi labai gerai.

Iš varžybose dalyvavusių 98 pirmųjų klasių gimnazistų Patricija Šapokaitė užėmė 8-ąją, Ieva Černytė – 10-ąją, Akvilė Gasiūnaitė ir Mantas Satkevičius – 11-ąsias vietas.

Tarp 93 antrųjų klasių gimnazistų Eimantas Savickas užėmė 1-ąją vietą, Karolis Lipskis – 5-ąją, Jokūbas Ruibys – 7-ąją, Faustina Bartkutė – 8-ąją.

Trečiokų grupėje varžėsi 92 gimnazistai. Čia Vaidotas Vaičeliūnas užėmė 4-ąją, Arnas Anciukevičius – 8-ąją, Viktorija Misiūnaitė – 8-ąją, Mykolas Jasponis – 13-ąją vietas.

Tarp 84 ketvirtokų Rimantė Jarockytė užėmė 1-ąją, Greta Jarockytė – 4-ąją, Ieva Daužickaitė – 8-ąją vietas.