Penktadienis, 17 Vasaris 2012 13:23

Kūrybingo jaunimo dainos Lietuvai

Raimonda DUNAUSKIENĖ, mokytoja

„Vasario 16-oji atkūrė mūsų šalies valstybingumą kaip visų gerovių pagrindą, kaip santarvės ir meilės šaltinį, kaip bendravimo džiaugsmą, kaip ateities viltį“, - šiais žodžiais prasidėjo jau 16-ąjį kartą Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos organizuojamas tarptautinis Dainų festivalis Lietuvos valstybės atkūrimo dienai atminti.

1996 metais gimusi idėja būtent gimnazistų dainomis paminėti Didžiąją šventę pasiteisino – kasmet šis renginys laukiamas, atsakingai organizuojamas, mieste ir respublikoje žinomas, patekti į jį tiesiog garbės reikalas.

Šiemet Dainų festivalis, skirtas atkurtos Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos 20-mečiui bei mokykloje veikusios garsiosios „Meno kuopos“ 90-mečiui, sulaukė dainininkų ir muzikantų ne tik iš Panevėžio miesto, bet ir Šiaulių Juliaus Janonio, Radviliškio Vaižganto, Vilniaus „Gabijos“, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Molėtų gimnazijų bei Latvijos Vecumnieki vidurinės mokyklos.

Renginys tradiciškai prasidėjo Tautiška giesme, Atminimo pamoka, kurioje gimnazijos ketvirtokai parodė proginę poetinę kompoziciją, buvo prisiminti stovėjusieji prie Nepriklausomybės ištakų, išklausyti Respublikos Seimo, miesto savivaldybės, festivalio rėmėjų sveikinimai.

Tris valandas Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro scena priklausė jauniesiems dainininkams, muzikantams, šokėjams, skambėjo tik lietuviškos dainos, daug jų buvo savos kūrybos. Visi festivalio solistai, duetai, ansambliai, jų muzikos mokytojai apdovanoti įvairiausiais prizais, įsteigtais šaunių rėmėjų, tradiciškai pakiliai visi drauge sudainavo dainą „Mūsų dienos kaip šventė“.

Taigi prasmingai paminėta Valstybės diena: jaunieji talentai sukūrė puikią patriotinę šventę, jaunatvišku reginiu, šiltu bendravimu džiaugėsi gimnazijos mokiniai, pedagogai, gimnazistų tėvai, svečiai.