Trečiadienis, 08 Vasaris 2012 20:25

Prezidentui gimnazijos šūkis – ne tuščia frazė

Juta LIUTKEVIČIŪTĖ, graudžiai su pareigomis atsisveikinusi buvusi GMP prezidentė

Vos prasidėjus antrajam mokslo metų pusmečiui, vasario 1 dieną 14 gimnazijos mokinių parlamento (GMP) narių balsuodami vieningai nusprendė, kas užims mokinių prezidento krėslą ir papuoš savo galvą spindinčia karūna – tai trečiokas Dominykas Šliažko. Trečius metus parlamentaro duoną valgantis Dominykas dabar jau kanda prezidentinį pyragą ir atsako į klausimus.

- Kokios įtakos tavo prezidentavimui turės kadencijos pradžia orui šąlant iki -25C?

- Įtakos? Šalta, ir tiek...

- Paaiškink tautai, kuo skiriasi parlamentaras nuo paprasto moksleivio.

- Praktiškai niekuo. Taip sakau, nes teisę veikti ir kažką keisti turi kiekvienas. Gal nebent tuo, kad parlamentaras buvo išrinktas į vieną iš 15 GMP vietų ir jis turi teisę atstovauti savo bendraamžiams.

- O kuo skiriasi prezidentas nuo parlamentaro?

- Pareigų pavadinimu. Tuo, kad ant prezidento pečių krinta daugiau atsakomybės, jis suvienija gimnazijos mokinių parlamentą darbui. Dar vienas skirtumas – prezidentas yra tik vienas.

- Kaip manai, ar tai, kad trejus metus lankei šokių kolektyvo repeticijas ir šiemet „Sidabrinėje naktyje“ laimėjai nominacijoje „Džaivas 2012“, pagelbės tau atliekant prezidento pareigas?

- Fizinis pasirengimas, mano manymu, daugeliu atvejų yra labai naudingas dalykas. Geriau jautiesi, ligos rečiau puola! Taigi visa tai veda į produktyvesnį darbą! Nominacijos „Džaivas 2012“ nesureikšminu.

- Prezidentausi tik vienerius metus. Tai daug ar mažai?

- Nei daug, nei mažai. Manau, vieneri metai – optimalus laikas. Jeigu būčiau pirmokas ar antrokas, galbūt atrodytų kiek per trumpai. Tačiau dabar esu apsipratęs su GMP darbu, todėl viskas yra kaip tik!

- Jeigu galėtum pakeisti gimnazijos šūkį, koks jis būtų?

- Jeigu galėčiau pakeisti gimnazijos šūkį, nemanau, kad jį keisčiau. Kas aš toks, kad jį koreguočiau? Nematau prasmės. Vargu ar sugalvočiau skambesnį ir labiau mokyklos dvasią atspindintį šūkį nei Julijono Lindės-Dobilo žodžiai – „Būkime esmės žmonėmis“.

- Ar gimnazisto garbės kodeksas veikia realybėje?

- Taip.

- Jeigu mokaisi Juozo Balčikonio gimnazijoje, jau esi balčikonietis? Ko reikia, kad tokiu būtum?

- Jeigu mokaisi Juozo Balčikonio gimnazijoje, dar nereiškia, kad esi balčikonietis. Štai čia ir reikia paminėti gimnazisto garbės kodeksą. Balčikonietis – tai mokinys, kuris mato ne tik save.

- Kas tave labiausiai „užknisa“?

- Kai ore būna daug dulkių.

- Kaip reaguosi, kai gimnazistai pradės į tave kreiptis „prezidente“, „karaliau“, „valdove“ ir, galų gale, „ekscelencija“?

- Apie tai per daug negalvoju. Į tokius dalykus stengsiuosi žiūrėti ne per daug rimtai. Tai tik pavadinimai, frazės – nieko daugiau.

- Kokį filmą, tavo manymu, turėtų pamatyti kiekvienas mokytojas ir moksleivis?

- „12 įtūžusių vyrų“ (12 angry men), 1957. Tikrai geras filmas.

Justas Svirelis klausia: - Kada vaikinų tualete atsiras muilo?

- Tikslios datos pasakyti negaliu, bet problemą supratau.