Sekmadienis, 15 Sausis 2012 22:08

Įžiebę žvakutes pasijutome vieningi

Gintarė URBONAITĖ, Id klasė

Sausio 13-ąją gimnazijoje minėdami Laisvės gynėjų dieną dalyvavome pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“: 8 valandą visų kabinetų languose dešimčiai minučių uždegėme žvakutes. Jų liepsnelės tapo gyvybės, šviesos, teisingumo, atminties ir vienybės simboliu.

Šios gražios akcijos iniciatorė mūsų pilietinio ugdymo mokytoja Auksė Sereikienė. Tai ji pirmoji Lietuvoje sugalvojo šią idėją, kuri pasklido ne tik po mokyklas, bet ir po visas valstybės institucijas. Kaip ir kiekvienais metais, akcijai pasiruošėme labai stropiai. Geografijos mokytojai Violetai Devindonienei bei pilietinio ugdymo mokytojai A.Sereikienei šį kartą padėjo Id klasės mokiniai. Įžiebę žvakutes, pajutome vienybę, supratome, jog ši diena neeilinė ir labai svarbi visai Lietuvai.

Į gimnaziją buvo atvykę televizijos žurnalistų, jie užfiksavo akcijos akimirkas: nufilmavo ne tik mokyklą su daugybe žvakučių languose, bet ir Id klasės pilietinio ugdymo pamoką, kurią vedė mokytoja A.Sereikienė. Pamokoje mokiniai pasakojo, ką yra girdėję iš savo tėvų apie prieš 21 metus Lietuvoje vykusius įvykius, svarstė, ką jiems patiems reiškia ši diena.

Sausio 13-oji – mūsų istorijos dalis, kuri turėtų būti nepamirštama ir perduodama tolimesnėms kartoms!