Trečiadienis, 28 Gruodis 2011 14:23

Matematikos savaitė paskatino gimnazistus kurti

Birutė DIRŽYTĖ, mokytoja

Pasibaigus matematikos ir informacinių technologijų savaitės renginiams, galime apžvelgti, kas buvo padaryta, bei pagirti geriausiai užduotis atlikusius gimnazistus.

Gimnazijos pirmokai dalyvavo matematikos laikraščio konkurse. Septynios pirmosios klasės iš viso išleido 12 laikraščių: „Mathematica“, „plius+ -minus“, „Oho! Matematika“, „3,14 ragas“, „Šaknis iš 64“, „Matematika pasaulyje“, „Matematikos vikipedija“, „Matematikai“, „123  keliamės“, „a9“, „Matematika“, „Matematinė vizija“. Ie klasės laikraštis „3,14 ragas“ turėjo net specialų filmuotą priedą, kuris buvo skelbiamas gimnazijos interneto svetainėje.

Pirmokai įgyvendino daug įdomių idėjų: ėmė interviu, vykdė apklausas, kūrė horoskopus, orų prognozes, kryžiažodžius, magiškuosius kvadratus, supažindino su matematikos istorija, skaičių magija. Jų laikraščiai tvarkingi, iliustracijos dera prie tekstų, straipsnių autoriai nepamiršo pasirašyti, užduotys pateiktos su sprendimais. Pirmokų darbai buvo eksponuojami gimnazijos skaitykloje. Juos apžiūrėjo ir įvertino gimnazijos mokytojai bei mokiniai. Skaitytojų atsiliepimai tikrai labai geri ir padrąsinantys kurti ateityje. Daugiausiai dėmesio sulaukė Ib klasės laikraštis „Matematinė vizija“, Ia klasės „Mathematica“, If klasės „Matematika pasaulyje“ bei Ie klasės  „3,14 ragas“.

Antrokai savo klasėse rengė matematikos viktorinas, ketvirtokai išleido specialų stendą, o III klasių gimnazistai lankstė erdvines figūras-modelius, kuriuos galima panaudoti kaip kalėdinės eglutės žaislus. Trečiokų darbų gausa bei įvairove gėrimės skaitykloje, pagyrimo nusipelno visi juos gaminę mokiniai.

Išrinkome ypač gerus darbus: Eglės Pritulskytės ir Miglės Lukoševičiūtės (IIIa) modelis itin sudėtingas ir įdomus; Domantė Macijauskaitė (IIIg) sukūrė žavingą ažūrinę figūrą; Aušra Valickaitė (IIIe) išradingai panaudojo tautinį motyvą; Mykolas Jasponis, Jovita Masėnaitė ir Gediminas Plakys (IIIf) ypač sumaniai pritaikė lankstymo bei pynimo techniką; Indrė Užkuraitytė (IIIe) savo modelį labai dailiai išsiuvinėjo; Deimantės Lukošaitytės (IIId) modelis sudėtingas ir itin kruopščiai padarytas.

Visi gimnazistai turėjo galimybę varžytis informacinių technologijų viktorinoje. Iš dalyvavusių pirmokų geru informacinių technologijų išmanymu išsiskyrė Ieva Černytė (Ic), iš antrokų – Karolis Vyčius (IIe).

Pasibaigus matematikos ir informacinių technologijų savaitei, jaunieji Juozo Balčikonio gimnazijos matematikai iš II, III ir IV klasių buvo išvykę į Vilniaus universitetą susipažinti su Matematikos ir informatikos fakultetu, jo istorija, patalpomis, įrenginiais bei studentų priėmimo sąlygomis.